Ana Sayfa Güncel Haberler Akdeniz Dilleri Merkezi’nde eğitim dönemi başlıyor

Akdeniz Dilleri Merkezi’nde eğitim dönemi başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Akdeniz Dilleri Merkezi yeni eğitim dönemi için kapılarını açıyor. Akdeniz’e kıyı ülkelerin resmi dillerinin öğretileceği merkezde kayıtlar 14 Haziran 2022 Salı, dersler ise 20 Haziran 2022 Pazartesi günü başlayacak.

Akdeniz Dilleri Merkezi’nde İtalyanca, İspanyolca, Yunanca, Arapça ve Fransızca olmak üzere Akdeniz’e kıyısı bulunan ülkelerin resmi dillerinde eğitim verilecek. Konak Şehit Fethi Bey Caddesi’nde yer alan merkezdeki eğitimler, gündüz grupları için yüz yüze, akşam grupları içinse çevrim içi yapılacak.

Merkezde dersler Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) kadrosundaki eğitmenler tarafından verilecek. Bir kur haftada dört saatlik derslerle dokuz haftada tamamlanacak.

Kursların tamamı başlangıç (A1) düzeyinde olacak. Kur başına kayıt ücreti ise 216 TL olarak belirlendi. Kayıt yaptırmak isteyenlerin 14 Haziran 2022 günü saat 14.00’ten başlayarak akdenizdilleri.izmir.bel.tr alan adlı web sitesi üzerinden başvurması gerekiyor.

2020 yılında hizmet vermeye başlayan Akdeniz Dilleri Merkezi’nde verilecek dil eğitimlerine kayıt için kursiyerlerin 16 yaşından büyük olması koşulu aranıyor. Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi 0 232293 40 99 numaralı telefon aracılığıyla alınabiliyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR