Ana Sayfa Güncel Haberler Erçetingöz'ün “Flamingo Adası” fotoğrafları Çiğli’de sergileniyor

Erçetingöz’ün “Flamingo Adası” fotoğrafları Çiğli’de sergileniyor

Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu fuaye alanı duayen gazeteci – foto muhabiri Esat Erçetingöz’ün “Flamingo Adası” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Çiğli Belediyesi‘nin 30. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen sergi 10 Haziran 2022 gününe kadar açık kalacak.

Erçetingöz’ün fotoğraf sergisinde Flamingo Adası’nda pembe – beyaz renkleriyle anne flamingoların ve yeni doğmuş yavruların birbirinden güzel fotoğrafları yer alıyor. Fotoğrafların çekildiği alan 460 metrekarelik yüzölçümüyle Avrupa’nın en büyük yapay flamingo üreme adası özelliğini taşıyor.

Serginin açılışında konuşan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Çiğli Belediyemizin 30. kuruluş yıl dönümünde bu güzel sergiye ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz” dedi. Gümrükçü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gediz Deltası ve Kuş Cenneti turizm açısından Çiğlimiz ve İzmir için büyük bir şans. Sahip olduğumuz bu doğal değerlerin ulusal ve uluslararası mecrada bilinirliğini artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sergisiyle bizlere destek olan değerli gazeteci Esat Erçetingöz’e teşekkür ediyor, tüm İzmirlileri birbirinden güzel fotoğrafları görmek için sergimize bekliyoruz.” 

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR