Ana Sayfa Güncel Haberler Karabağlar Belediyesi'nde Coğrafi Bilgi Sistemleri devrede

Karabağlar Belediyesi’nde Coğrafi Bilgi Sistemleri devrede

Yeni iletişim ve bilgisayar teknolojilerini kullanarak hızlı ve nitelikle hizmet vermeyi hedefleyen Karabağlar Belediyesi, Coğrafi Bilgi Sistemleri’ni de (CBS) devreye aldı. Böylece kurumda kullanılan tüm bilgi sistemleri tek bir havuzda birleştirilerek, web ve mobil tabanlı uygulamalarla uyumlu hale getirildi.

Vatandaşlar, Karabağlar Belediyesi’nin çeşitli birimlerince verilen hizmetlere mobil uygulamalar aracılığıyla kolayca ulaşabilecek. Karabağlar Belediyesi’nin CBS sisteminden yararlanmak isteyen vatandaşlar, “https://kbs.karabaglar.bel.tr/GiSoftGis/#/cityguidepublic” linkini kullanabilecek. Ayrıca Google Play’de de arama kısmına “Karabağlar Belediyesi” yazılarak uygulama mobil aygıtlara indirilebilecek.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, çağın gereklerine göre hareket etmeye ve gelişen teknolojiden yararlanmaya çaba harcadıklarını söyledi. Selvitopu, “Hedefimiz, mümkün olan tüm hizmetleri mobil uygulamalarla vatandaşlarımızın bir tık uzağına taşımak. Devreye aldığımız ve Coğrafi Bilgi Sistemleri’yle uyumlu uygulamalar sayesinde birçok hizmete kolayca ulaşılabiliyor” dedi.

Muhittin Selvitopu, yakında çalışmalarını tamamlanacak dijital arşivi de sisteme entegre edeceklerini söyledi. Selvitopu, böylece Karabağlar Belediyesi’nin kurumsal altyapısının güçlendirileceğini, sunulan hizmetlerin kalitesinin arttırılacağını sözlerine ekledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR