Ana Sayfa Güncel Haberler TGC Yönetim Kurulu görev dağılımı yaptı

TGC Yönetim Kurulu görev dağılımı yaptı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) yeni yönetim kurulu Turgay Olcayto’nun başkanlığında oluştu. Gazeteciliğin kamu yararı taşıyan bir meslek olduğunu, haberin suç olmadığını savunmaya devam edeceklerini belirten TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Meslektaşlarımızın sadece gazetecilik yaptıkları için gözaltına alınmalarına, tutuklanmalarına karşı çıkacağız” dedi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulu 20 Nisan 2022’de yapılan seçimle son bulmuştu. Seçimi Turgay Olcayto’nun başı çektiği “Bağımsız Bağlantısız Özgür Gazeteciler Grubu” yeniden kazanmıştı. Yönetim kurulu görev dağılımını 25 Nisan 2022 günü yaptığı toplantıda gerçekleştirdi.

Toplantıda Turgay Olcayto başkanlığa, Vahap Munyar başkan vekilliğine, Doğan Şentürk başkan yardımcılığına seçildi. Sibel Güneş genel sekreterlik, İhsan Yılmaz genel saymanlık, Niyazi Dalyancı, Hakan Güldağ ve Nuray Özger Karagöz genel sekreter yardımcılığı görevlerini üstlendi. Göksel Göksu, Pınar Aktaş ve Uğur Güç de TGC Yönetim Kurulu’nda üye olarak görev yapacak.

Aynı toplantıda Göksel Göksu kadın gazeteciler komisyonu genel koordinatörü, Pınar Aktaş’ın sosyal işler komisyonu koordinatörü, Uğur Güç’ün de dernek ve sendikalarla ilişkiler koordinatörü olmasına karar verildi. Görev dağılımından sonra bir konuşan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto şu görüşleri dile getirdi:

“Gazetecilik açısından bu ülkede zor zamanlar hiç bitmedi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak gazeteciliğin kamu yararı taşıyan bir meslek olduğunu, haberin suç olmadığını savunmaya devam edeceğiz. Meslektaşlarımızın sadece gazetecilik yaptıkları için gözaltına alınmalarına, tutuklanmalarına karşı çıkacağız. Yerel ve yaygın medyada gazetecilerin hedef gösterilmelerinin, şiddete uğramalarının ve bu eylemlerin cezasızlıkla ödüllendirilmesinin karşısında olacağız. Yurttaşlarımızın doğru haber ve bilgiye ulaşması için basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılmasını sağlamaya çalışacağız. Umudumuzu hiç kaybetmiyoruz. Bütün bu zor zamanlar atlatılacak. Türkiye, yurttaşların habere özgürce ulaştığı, parlamenter demokrasinin yeşerdiği, laik Cumhuriyetin izinde yürüyen bir yönetime elbette kavuşacak.”

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR