Ana Sayfa Güncel Haberler “2022” temalı seramik sergisi Kültürpark’ta

“2022” temalı seramik sergisi Kültürpark’ta

Seramik sanatçısı Pervin Özdemir ve Kil Stüdyo Çalıştay Grubu’nun “2022” temalı sergisi Kültürpark’ta sanatseverlerin ziyaretine açıldı. Kültürpark’ta Pakistan Pavyonu Turizm Bilgilendirme Ofisi ve Sergi Salonu’ndaki sergi 1-10 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek. Sergide Pervin Özdemir tarafından seçilen ve bugüne kadar 14 karma sergide bir araya gelmiş 41 katılımcının eserleri yer alıyor.

Topluma seramik sanatını sevdirmek ve farkındalık oluşturmak için çalışan Pervin Özdemir, 42 yıldır ulusal ve uluslararası alandaki sergilerde imzası bulunan bir sanatçı. Açılışta konuşan Pervin Özdemir son iki yıldır dünya genelinde yaşanan zor günlerin kısmen de olsa geride kaldığını söyledi. Özdemir “Rola May’in dediği gibi sanatçılar insan evladının kafa tutma gücünün taşıyıcılarıdır. Dünyada sanata verilen değer aydınlanmanın, çağdaşlaşmanın özünü oluşturur. Biz ahenksizliğin ortasında biçimi, ayrımcılığın ortasında insan sevgisini, karanlığın ortasında aydınlığa çıkan kültürel birikimleri seramik malzemeleri ile dışa vurmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Serginin açılışına katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nilay Kökkılınç ise İzmir’in kültür-sanat alanında öncü bir kent olması için atılan adımların hızlandığını söyledi. Kökkılınç, “Bu kapsamda pek çok sergi salonu ve kültür merkezi kente kazandırıldı. Kültürpark’ta bulunan Pakistan Pavyonu da sergi salonu olarak kentin kültürel etkinliklerine açıldı. Topluma seramik sanatını sevdirmek ve geliştirmek amacıyla kurulan Pervin Özdemir Kil Çalıştay Grubu’nun ve çok değerli sanatçı Pervin Özdemir’in eserlerine bu özel mekanda ev sahipliği yapmaktan ve eserleri İzmirlilerle buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Pervin Özdemir Atölyesi sanatçılarının Konak Belediyesi Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi, İzmir Kadın Müzesi, İzmir Mask Müzesi gibi kentin önemli mekanlarında sergilenen çok sayıda eseri bulunuyor. Atölye çalışmaları pervinozdemirkilstudio.com adresinde de sergileniyor.

(Fotoğraflar: Osman Akbaşak)

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR