Ana Sayfa Güncel Haberler Eşrefpaşa Hastanesi uluslararası sağlık turizminde yetkili

Eşrefpaşa Hastanesi uluslararası sağlık turizminde yetkili

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın belirlenen kriterlere sahip sağlık kuruluşlarının alabildiği “Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi”ni edinmeye hak kazandı. Eşrefpaşa Hastanesi, bu belge sayesinde yurt dışından da hasta kabul edebilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, yurt dışından gelen hastalar Eşrefpaşa Hastanesi’nin tüm birimlerinden Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği tedavi ücretleri üzerinden yararlanabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Kadir Devrim Demirel, İzmir’in dünya şehri olmasında önemli bir adım daha atıldığını belirtti. Kaliteli sağlık hizmeti veren ve yeterli turizm potansiyeline sahip ülkeler açısından sağlık turizminin önemine dikkat çeken Opr. Dr. Demirel, “Dünya nüfusu giderek yaşlanıyor. Sağlık alanında kaliteli hizmet veren hastanemizi sağlık turizmine açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kente gelecek her turist İzmir’in dünyaya tanıtılmasında önemli rol oynayacak” dedi.

“Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi”ni edinmeye hak kazanan Eşrefpaşa Hastanesi’nin internet sitesinde “Medikal Turizm” başlığı altında İngilizce bir bölüm de açıldı.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR