Ana Sayfa Güncel Haberler Ekonomi muhabirleri bir ömür ekonomi yazanları andı

Ekonomi muhabirleri bir ömür ekonomi yazanları andı

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi, yaşama veda eden ekonomi muhabirlerini “bir ömür ekonomi yazanlar anma etkinliği” ile andı. EMD Kurucu Başkanı Özden Alpdağ, EMD İzmir Şubesi üyeleri Abdullah Bozkurt, Aytaç Sefiloğlu, Barış Kudar, Füsun Çağlar, Güler Özkan, Yaşar Sezginer ve Yener Özkesen için Fevzi Paşa Bulvarı ile Hisar Camisi’ne çıkan 904 Sokak’ın kesiştiği yerde pilav dağıtıldı. 

EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, andıkları meslektaşlarının Türk ekonomisinin gelişimi adına bir ömür çaba gösterdiklerini, hepsinin yaşamlarının son gününe kadar ekonomi yazdıklarını dile getirdi. 2021 yılında pandemi nedeniyle anma etkinliğini internet üzerinden çevrimiçi yaptıklarını anımsatan Demircan, “Meslektaşlarımız bir araya gelmeyi özlemişler. Fiziki anma etkinliklerini bundan sonraki süreçte devam ettirmek istiyoruz. Online anma programlarını da fiziki anma yaptığımız günlerin akşamı yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Anma etkinliğine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve İzmir Milletvekili Atilla Sertel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleri katıldı. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR