Ana Sayfa Güncel Haberler Toplu taşımada sağlık personeli kartı uygulaması başladı

Toplu taşımada sağlık personeli kartı uygulaması başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm dünyayı sarsan küresel salgınında risk grubundaki sağlık çalışanlarının toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanması uygulamasını genişletti. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Aralık ayı oturumunda “İzmirim kart” bünyesinde sağlık emekçilerine özel “sağlık personeli kartı” çıkarılması kararı alındı.

Sağlık personeli İzmirim kartı Sağlık Bakanlığı’nın kayıt sisteminde yer alan sağlık personeli için geçerli olacak. 65 yaş üstü, engelli, şehit yakını ve gazi İzmirim kart sahibi olan sağlık çalışanlarının ayrıca kart almasına gerek yok. Toplu ulaşımdan indirimli yararlanan 60 yaş, öğrenci ya da öğretmen İzmirim Kartı bulunan sağlık çalışanlarının ise bu kartlarını kapattırarak yeni kart alması gerekiyor. 

Kartlar güncel bir fotoğraf, kimlik fotokopisi ve 10 lira karşılığında Konak Etçiler Üstü ve Konak Katlı Otopark, Bornova, Üçyol, Fahrettin Altay aktarma merkezleri ile Bostanlı İskelesi’ndeki kart başvuru merkezlerinden alınabilecek. Ayrıca www.izmirimkart.com.tr üzerinden de başvuru olanağı sağlanacak. HES kodlarının da tanımlı olduğu kartların dağıtımı 28 Şubat 2022 Pazartesi gününe kadar sürecek.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR