Ana Sayfa Güncel Haberler Karabağlar Belediyesi ilçedeki parkları yenilemeyi sürdürüyor

Karabağlar Belediyesi ilçedeki parkları yenilemeyi sürdürüyor

Karabağlar Belediyesi, ilçedeki parkları kendi olanaklarıyla yenilemeyi sürdürüyor. Esenyalı Mahallesi’nde bulunan Güzel İzmir Parkı da baştan aşağı yenilendi. Karabağlar Belediyesi Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmasıyla elden geçirilen park, gerek yeşil dokusu, gerek estetik görüntüsüyle bölgede oturan vatandaşların beğenisini kazandı.

Yaklaşık 3 dönümlük parkta ağaç ve bitkilerin bakımını yapan, etraflarını düzenleyen ekipler, zemin ve duvar döşemelerini yeniledi. Vatandaşların rahatı için oturma gruplarının sayısı artırılırken, dikilen zeytin fidanlarıyla ağaç çeşitliliği arttırıldı.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, daha önce aynı bölgedeki Özdemir Sabancı Parkı’nın yenilenerek kente kazandırıldığını anımsattı. Selvitopu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Güzel İzmir Parkı’nda yaptığımız çalışmalar da, Özdemir Sabancı Parkı düzenlemeleri gibi vatandaşlarımızın beğenisini kazandı. Yoğun kullanılan alanlarda yenileme çalışmalarımız, hazırladığımız program doğrultusunda hızla devam edecek. Karabağlar yeni yapılanların yanı sıra yenilenen parklarıyla, yeşil dokusuyla daha modern ve yaşanabilir bir ilçe olacak.”

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR