Ana Sayfa Güncel Haberler EMD İzmir Şubesi 32 yaşında

EMD İzmir Şubesi 32 yaşında

İzmir ekonomisinin sesi olan Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi’nin kuruluşunun 32. yıldönümü ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Salihli’de düzenlenen gecede kutlandı. Lidya Sardes Otel’deki etkinlik EMD İzmir üyelerini, eşlerini ve çocuklarını buluşturdu.

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demircan’ın ev sahipliği yaptığı geceye İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Dilek Gappi, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Meclis Başkanı Süleyman Oral katıldı. 

Gala yemeğinde konuşan EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, pandemi döneminde İzmir iş dünyası ile ekonomi basınını çevrimiçi ortamda buluşturduklarını belirtti. Demircan, 15 dolayında çevrimiçi toplantı düzenlediklerini, İzmir iş dünyası kurumlarının pandemi döneminde yaptığı çalışmaları kamuoyu ile paylaşmalarına olanak sağladıklarını söyledi. 

Murat Demircan, pandemi sürecinde İzmir ve İstanbul ekonomi basını için üç kez maske, siperlik ve hijyen kitleri dağıttıklarını anlattı. Demircan, “Bir maskeye erişimin mümkün olmadığı dönemde salgın döneminde sahada gazetecilik yapan meslektaşlarımızın yanında olduk. Son dönemde pandeminin hafiflemesiyle birlikte fiziki etkinliklerimize başladık” dedi. 

EMD Başkanı Murat Demircan, önümüzdeki süreçte İzmir ekonomi basını ile İzmir’in ekonomi aktörlerini buluşturmayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi. İGC Başkanı Dilek Gappi ise, gazetecilerin zor şartlar altında mesleklerini sürdürmeye çalıştıklarına dikkat çekerek, özgür ve doğru habercilikten yana mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel de gazeteciliğin son derece kutsal bir meslek olduğunu söyleyerek, EMD’nin yeni yaşını kutladı. İlçenin ekonomisi, tarihi ve kültürel zenginlikleri hakkında da bilgi veren Yüksel, “Tarımda girdi maliyetlerimiz ne yazık ki sürekli artıyor, buna karşılık üretici ürününü değerinde satamıyor” diye konuştu. 

İbrahim Yüksel, bu konuları kesintisiz olarak 16 yıldan bu yana gazeteci Şirin Yörük tarafından hazırlanan ve üç ayda bir yayımlanan Salihli Vizyon Dergisi’nde ayrıntılı olarak ele aldıklarını dile getirdi.

EMD üyelerinin eşleri ve çocukları gezinin ilk günü Sardes Antik Kenti’ni gezdi. Araştırmacı yazar Mustafa Uçar’ın rehberliğinde Artemis Tapınağı, Gymnasium ve Sardes Sinagogu hakkında detaylı bilgiler alan grup, gala yemeğinin ertesi gününde de Kurşunlu ve Çamurhamamı’nı ziyaret etti. 

Kaplıcaların da bulunduğu doğal yürüyüş parkurunda gezinti yapan grup, Kurşunlu Çayı ve şelalesinin yanında fotoğraf çekme fırsatı buldu. Çamurhamamı Mahallesi’nde kurulan üretici pazarına giden EMD üyeleri, ağırlıklı olarak kadın üreticilerin satış yaptığı tezgahları ve yöresel ürünleri gezdi, alışveriş yaptı. 

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR