Ana Sayfa Güncel Haberler Bornovalı öğrencilere afet bilinci eğitimi verilecek

Bornovalı öğrencilere afet bilinci eğitimi verilecek

Bornova Belediyesi ve İzmir Afet Bilinci Çevre ve İklim Farkındalığı Derneği (İZ-AFED) işbirliğiyle Bornova’daki öğrencilere “afet bilinci eğitimi” verilecek. Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nde (BELGEM) yüz yüze, internet üzerinden çevrim içi verilecek eğitimlerden 42 bini aşkın ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi yararlanacak.

İzmir Afet Bilinci Çevre ve İklim Farkındalığı Derneği yönetimi, Bornova Belediyesi Başkanı Mustafa İduğ’u ziyaret etti. 30 Ekim İzmir Depremi’nin hemen sonrasında, 17 Kasım 2020 tarihinde faaliyete geçtiklerini anlatan İZ-AFED Başkanı Servet Ertaş, yaptığı sunumla İduğ’a yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ertaş kendilerine Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi’nin kapılarını açan Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, faaliyetlerini takdirle karşıladığını belirterek İZ-AFED’e işbirliği önerisinde bulundu. İduğ, “Özellikle çocuklarımızın afet bilincinin artırılması, çevre bilincinin gelişmesi ve afet anında yapılması gerekenlerle ilgili daha derinlemesine çalışma yürütmek gerekiyor. Bu amaçla birlikte gerek on-line eğitim desteği verdiğimiz Dijital Sınıf’ta ve gerekse Belgem Dershanesi’nde yüz yüze eğitimlerle geleceğimiz olan çocuklarımıza anlatalım” dedi.

Görüşmede, Bornovalı öğrencilerin Bornova Belediyesi ve İZ-AFED arasında yapılacak işbirliği kapsamında eğitim videoları hazırlanacak. Videolar 42 bini aşkın ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisinin yararlandığı Dijital Sınıf’ın internet sitesine yüklenecek. BELGEM öğretmenleri de İZ-AFED yetkililerinden eğitim alarak öğrencilere aktaracak.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR