Ana Sayfa Güncel Haberler Çiğli Belediyesi telsiz haberleşmesinde TRAC'la işbirliği yapacak

Çiğli Belediyesi telsiz haberleşmesinde TRAC’la işbirliği yapacak

Çiğli Belediyesi, olası doğal afetlerde Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) İzmir Şubesi’nin kesintisiz haberleşme alt yapısından yararlanacak. Konuya ilişkin işbirliği protokolüne Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile TRAC İzmir Şubesi Başkanı Gökçe Doğan imza koydu.

TRAC, imzalanan protokol kapsamında, acil durumlar ve afetlerin yanı sıra eğitim ve tatbikatlarda Çiğli Belediyesi’ne telsiz haberleşme hizmeti sağlayacak. TRAC İzmir Şubesi, belediye personeline ve gönüllü vatandaşlara temel telsiz kullanımı eğitimi verecek. 

Çiğli İklim Eylem Planı Çalıştayı’nda TRAC’ın standını ziyaret eden Utku Gümrükçü, amatör telsizcilerle haberleşmişti

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 2020 yılında meydana gelen İzmir depreminin ardından hız verdikleri doğal afetlere karşı hazırlıklarını kararlılıkla sürdürdüklerini söyledi. Afet anında ve sonrasında karşılaşılan en önemli sorunların başında haberleşmenin geldiğini anlatan Gümrükçü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Afet anında aşırı yüklenme dolayısıyla iletişim kesintileri yaşanıyor. Bu durum da hayati sonuçlara yol açabiliyor. Geçmişte yaşadığımız bu acı tecrübeleri göz önünde bulundurarak Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti İzmir Şubesi ile haberleşme alanında iş birliği protokolü imzaladık. Oluşturulacak altyapı ile olası doğal afetlerde iletişim kesintisi yaşamayacağız. Çiğlimizi afet anlarında dirençli kılmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR