Ana Sayfa Güncel Haberler Travel Turkey İzmir Fuarı sona erdi

Travel Turkey İzmir Fuarı sona erdi

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret. AŞ (İZFAŞ) ve ve TÜRSAB Fuarcılık tarafından düzenlenen Travel Turkey İzmir-15. Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi sona erdi. Fuar İzmir’de TTI Outdoor – Kamp, Karavan, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı’yla eş zamanlı düzenlenen fuar, 22 il ve 5 ülkeden 500 katılımcıyı ziyaretçilerle buluşturdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan açıklamaya göre, 15. Travel Turkey İzmir ile TTI Outdoor Fuarları, hem kente hem de ülke turizmine nefes aldırdı. Otellerde doluluk oranları yeniden yüzde 100’e yaklaştı. Restoranlardan kafeteryalara, ulaşımdan alışverişe kadar turizm ve hizmet sektörünün canlılığı, pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafın yüzünü güldürdü. 

02 – 04 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenen ve  turizm sektörünün profesyonellerini bir araya getiren 15. Travel Turkey, turizm sektöründe umut yarattı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Travel Turkey İzmir, pandemiden sonra turizm sektöründe düzenlenen ilk yüz yüze fuar oldu. Bu kadar kalabalığı, ilgiyi ben de beklemiyordum” diye konuştu. 

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler, “Travel Turkey İzmir’le birlikte 2019 yılının ayarlarına döndüğümüzü, ileriye doğru büyük bir ivme kazandırdığını gördük” dedi. İşler, “Bu fuar sadece İzmir, Ege ve Türkiye’nin değil, bulunduğumuz üç saat mesafede pergelle çizdiğimizde daire içine giren tüm ülkelerin buluşma noktası olarak bundan sonra yaşayacak” görüşünü dile getirdi.

Altı yıldır devamlı fuara geldiklerini belirten Kosova Seyahat Acentaları Derneği (SHTAK) Başkanı Baki Hoti, “Buraya gelişimizin sebebi hem daha büyük işbirlikleri yaratmak hem de kendi ülkemizi tanıtmak, İzmir’i tanımak amacıyla buradayız” dedi. Hoti, “Pandemiden sonra ilk fuarımız bu. Bizim isteğimiz fuarın gelecek sene daha da büyümesi” diye ekledi.

Fuara beklentilerin üzerinde bir katılım olduğunu anlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “2022 yılı, İzmir’de turizmin çok daha fazla atağa kalktığı bir yıl olsun. Türkiye’miz için iyi bir turizm senesi olsun. Travel Turkey İzmir de bunun öncüsü olsun” diye konuştu. 

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR