Ana Sayfa Güncel Haberler Meteoroloji'den fırtına uyarısı

Meteoroloji’den fırtına uyarısı

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi 29 Kasım 2021 Pazartesi günü bölge genelinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış konusunda vatandaşları uyardı. İzmir Valiliği sitesinde yer alan açıklamada beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların 29 Kasım 2021 Pazartesi öğle saatlerinden itibaren kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı etkisinin 30 Kasım 2021 Salı öğle saatine kadar sürdüreceği duyuruldu. Vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteorolojiden yapılan açıklamada fırtınanın Kuzey Ege’de 28 Kasım 2021 Pazar akşam saatlerinden itibaren, Güney Ege’de ise 29 Kasım 2021 Pazartesi ilk saatlerden itibaren 6 ila 8 bofor kuvvetine (50-75 km/sa) ulaşarak lodos fırtınası şeklinde eseceği duyuruldu.

Öte yandan olumsuz hava koşulları deniz ulaşımını da etkiledi. Körfezde toplu ulaşımı sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZDENİZ A.Ş.’den yapılan açıklamada olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle araba vapuru seferlerinin 29 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 08.25 itibariyle geçici bir süre iptal edildiği duyuruldu.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR