Ana Sayfa Güncel Haberler Büyükşehir Bergama’ya ücretsiz geziler düzenleyecek

Büyükşehir Bergama’ya ücretsiz geziler düzenleyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumartesi günleri İzmir’den Bergama’ya kent turu düzenleyecek. Vatandaşların ücretsiz yararlanabildiği turda dördüncüsü Bergama’da açılan üretici pazarının yanı sıra ilçenin kültürel mekanları da ziyaret edilecek.

Bergama turuna katılmak isteyen yurttaşlar https://www.izmir.bel.tr/tr/TurOtobus/294 sayfasından başvurabilecek. Gezi programı için kayıtlar her hafta Çarşamba günleri başlayacak.

Tura katılmak isteyen ve kayıt olan vatandaşlar Cumartesi günleri saat 09.15’te Kültürpark Lozan Kapısı girişindeki Pakistan Pavyonu Turizm Bilgilendirme Ofisi’nde buluşacak. Saat 09.30’da Kültürpark’ın Lozan Kapısı’ndan otobüse binilecek.

Tura katılanların Bergama’daki ilk durağı Asklepion ören yeri olacak. Tur rehberleri sağlık tanrısı Asklepios adına kurulan tedavi merkezinin hakkında vatandaşları bilgilendirecek.

Ören yerinden sonra İttihat-i Terakki Meydanı’nda (Domuz Alanı) kurulan üretici pazarına geçilecek. Sonra Bergama çarşısına gidilerek başta Arasta olmak üzere tarihe tanıklık eden sokakların kültürel zenginlikleri anlatılacak.

İzmir’den vatandaşları 2014 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Bergama Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı’na götüren otobüs saat 15.30’da İzmir’e hareket edecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR