Ana Sayfa Güncel Haberler Erboy'un üçüncü kitabı: Mutluluk Üçgeni

Erboy’un üçüncü kitabı: Mutluluk Üçgeni

Gazeteci, yazar ve spor insanı Avni Erboy’un üçüncü kitabı “Mutluluk Üçgeni” adıyla yayımlandı. Daha önce “Kimse Duymasın” ve “Fair Play Kervanı” adlı kitapları yayımlanan Erboy, bu kitabını yaşamının geçtiği Alaşehir, Akhisar ve Karşıyaka için kaleme aldığını söyledi. Avni Erboy, “Mutluluk Üçgeni”nde bu üç kente ait anılara, tarihsel geçmişe ve makalelere yer verdiğini belirtti. Erboy, kitabın yazıların yazıldığı günlerde yaşanan olayları içerdiğini dile getirdi.

“Mutluluk Üçgeni” kitabının ön sözlerini yazarın yaşamına dokunan, İzmir, Manisa ve Akhisar’ın duayen gazetecileri, yazarları Gürkan Ertaç, Mehmet Erdül, Ertuğrul Aytaç ve Haldun Akyüz kaleme aldı. Kitabın kapağını Yiğit Erboy tasarladı, düzeltmelerini Burçak Erboy yaptı. Erboy Yayıncılık’ın yayıma hazırladığı kitabı EYS Basın Yayın / Emre Matbaacılık’ın bastığını belirten Avni Erboy, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Avni Erboy kimdir?

04 Şubat 1955’te Manisa’nın Alaşehir ilçesinde doğan Avni Erboy, Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Ekonomi Bölümü’nü bitirdi. Gazeteciliğe 1969 yılında Akhisar Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak başladı. Demokrat İzmir, Yeni Asır ve Ege Ekspres, Hürriyet Gazetesi, Sabah Gazetesi, Anadolu Ajansı’nda çalıştı. Manisa Haber Gazetesi’ni yayıma hazırladı.

Haber Ekspres Gazetesi’nin kurucuları arasında yer aldı. Yeni TV, Sky TV, Kanal 1 TV’de spor programlarında yönetmen-yapımcı, eleştirmen ve sunucu olarak görev aldı. Katıldığı çeşitli yarışmalardan sayısız ödül kazandı, yılın spor yazarı seçildi. 2005 Yılında da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Konseyi tarafından iletişim dalında büyük ödülü kazandı.
Çeşitli kurum ve kuruluşlarda yöneticilik, danışmanlık görevlerinde bulundu.

Türkiye Spor Yazarları Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu, Manisa Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi, Basın Konseyiyle Dayanışma Derneği, Altay, Bostanlıspor, İzmir Denizspor, İZTİK, Türkiye Futbol Adamları Derneği, Ege Tenis Eğitim Vakfı (ETEV), Akhisarlılar Derneği, Basketbol Adamları Derneği, Yönetici Sinerji Derneği üyesi. Ayda bir Karşıyaka Haber Gazetesi’ni yayımlıyor, spor35.com, basketbolig.com, kimseduymasin.com, karsiyakahaber.com alan adlı spor içerikli web sitelerini yayınlıyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR