Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir'de İşimiz Temiz Projesi eğitimleri başladı

İzmir’de İşimiz Temiz Projesi eğitimleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET’in iş birliği ile geliştirilen “İşimiz Temiz Projesi” kapsamında eğitimler başladı.  İşimiz Temiz Hijyen Eğitimleri, halk eğitim merkezlerinde yeme-içme, konaklama ve ulaşım sektörlerindeki mikro işletmeler başta olmak üzere hijyen konusunda normlarını yükseltmek isteyen tüm diğer işletme sahipleri ve çalışanlarına ücretsiz olarak sunuluyor. 

İşletmelerin hijyen kapasitelerini ve tercih edilebilirliklerini artırmak ve gelirlerini yükseltmek için başlatılan projenin ilk yılında pilot olarak seçilen Antalya, İzmir ve Muğla’da eğitimlere başvurular sürüyor. İşletme sahipleri ve çalışanları ilçelerindeki halk eğitimi merkezlerine giderek kayıt olabilecekleri gibi e-Devlet sistemi üzerinden çevrimiçi kayıt yaptırabiliyor.

İşimiz Temiz Projesi kapsamında İzmir’de yeme-içme sektöründen 6 bin, konaklama sektöründen 6 bin ve ulaşım sektöründen 6 bin olmak üzere toplam 18 bin mikro işletmeye toplum sağlığı açısından hayati önem taşıyan hijyenik koşulların oluşturulması ve işletilmesi amacıyla hijyen eğitimleri düzenlenecek. Üç farklı sektöre özel hijyen eğitimleri ve diğer proje uygulamaları İl Kadın Girişimciler Kurulu ile başlarken, bu uygulamanın en kısa zamanda tüm Türkiye’ye yaygınlaştırılması hedefleniyor.

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, koordinatörlüğünü yürüttükleri, TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulunu’nun da katıldığı İşimiz Temiz Projesi kapsamında, temizlik ve hijyen konusunda katkı sağlayacakları için mutlu olduklarını söyledi. Pandemi koşulları altında her ortamda temizlik ve hijyenin öneminin bir kez daha anlaşıldığını belirten Ketelli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu projeyle, kamu ve özel sektörün bir araya gelerek, vatandaşlara ve gelecek nesillere daha iyi ve daha temiz bir Türkiye bırakmak amacıyla harekete geçmiş olması da büyük önem arz ediyor. Sağlıklı bireyler ve yüksek hizmet kalitesi sağlanması adına bu projeyi hayata geçiren Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET’e, projenin ilimizde yaygınlaşması adına çalışmalara katkı sağlayacak olan TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulumuza teşekkür ediyorum.

Proje kapsamında verilen Eğitim sonunda alınacak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesine ek olarak isteyen kursiyerlere Europass Sertifikası da verilecek. Böylece bu belgeye sahip olan kişiler ömür boyu geçerli mesleki eğitim yeterliliği ve Europass Sertifika eki ile Avrupa ülkelerinde iş başvurusu yaparken bir adım öne geçebilecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR