Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir Metro AŞ'de grev kararı kaldırıldı

İzmir Metro AŞ’de grev kararı kaldırıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Metro AŞ ile Türk-İş’e bağlı Demiryol-İş Sendikası arasında uzlaşma sağlandı. İzmir Metrosu’nda ve İzmir Tramvayı’nda 22 Ekim 2021 günü 05.00’te başlatılacağı açıklanan grev kararı kaldırıldı.

İzmir Metro AŞ ile Demiryol-İş Sendikası arasında 20 Nisan 2021 günü başlayan toplu iş görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamıştı. Toplam 69 maddelik taslağın 60 maddesinde anlaşıldığı belirtilirken sendika İzmir Metrosu’nda ve İzmir Tramvayı’nda greve kararı almış, 22 Ekim 2021 günü greve gidileceği açıklanmıştı.

İzmir Metro AŞ’den yapılan açıklamada, İzmir halkının bu koşullarda bir grevi hak etmediği belirtilmişti. Sendikanın sözleşme taslağını yeniden gözden geçirip görüşmeleri sürdürme talebinde bulunması halinde İzmir Metro AŞ’nin müzakereye açık olduğu dile getirilmişti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sendika ile anlaşma sağlandığını Twitter üzerinden paylaşımıyla duyurdu. Soyer, “İzmir Metro A.Ş. ve İzmir Tramvayı emekçilerimizle anlaştığımızı müjdelemekten mutluluk duyuyorum. Vatandaşlarımızın mağdur olmadığı, işçilerimizin emeklerinin karşılığını aldığı bir sonuca varmaktan çok memnunum” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments