Ana Sayfa Güncel Haberler Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda kurslar başlıyor

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda kurslar başlıyor

Kültür ve sanat etkinliklerini alınan pandemi önlemleri kapsamında sürdüren Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2021- 2022 kurs sezonunu için hazırlıklarını tamamladı. Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun profesyonel kadroları tarafından verilecek “sahne arkası” ile “yetişkinler için dramatik yazarlık“ kursları başlıyor.

Sahne arkası kurslarına katılarak işin mutfağına öğrenmek isteyen kursiyerler, kostüm, dekor, aksesuar, ses ve ışık gibi alanlarda eğitim alacak. Tiyatro sezonu boyunca sahne arkası çalışmaları üzerine teorik ve uygulamalı derslere katılırken, BBŞT’nin oyunlarında da aldıkları eğitimi pratiğe dönüştürebilecek. 18 yaşını doldurmuş tiyatro tutkunlarının katılabileceği eğitimler için Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde seçmeler gerçekleştirilecek.

Dramatik yazarlığa özendirmek amacıyla hazırlanan eğitimde ise oyun yazma teknikleri, durum ve olay yaratma, diyalog oluşturma, kişileştirme, sahne ve kısa oyun yazma denemeleri gibi konularda dersler verilecek. Eğitimler, internet üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek. 02 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olan kurslar her hafta Salı günü iki saat olarak yapılırken, kursa katılan yazar adayları uzman eğitmenler tarafından toplam 24 saat eğitim alacak.

Kontenjanla sınırlı kurslardan yararlanmak isteyen 18 yaşını doldurmuş vatandaşların 22 Ekim 2021 gününe kadar başvurmaları gerekiyor. Kurslardan yararlanmak isteyen tiyatroseverler bbst.bornova.bel.tr adresli web sitesinden bilgi alıp başvuruda bulunabiliyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments