Ana Sayfa Güncel Haberler Çiğli’de sağlıklı kentleşme protokolü imzalandı

Çiğli’de sağlıklı kentleşme protokolü imzalandı

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi arasında sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek amacıyla mesleki denetim ve teknik işbirliği protokolü yapıldı. Protokole Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Helil İnay Kınay imza koydu.

İmzalanan protokol insan ve çevre sağlığını gözeten bir stratejiyle gerekli çevre mühendisliği hizmetlerinin ilgili mevzuata, bilimsel teknik esaslara, mesleki ve teknik kurallara, kent kültürü ve kimliğiyle kentin ana planlarına uygun olarak gerçekleşebilmesi yolunda işbirliğini hedefleniyor. Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, imzalanan protokol çerçevesinde Çiğli Belediyesi tarafından yürütülen “Çiğli İklim Eylem Planı” sürecine de paydaş olarak katkı sağlayacak.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, önemli çevre sorunlarıyla karşı karşıya olan ve afet riski bulunan Çiğli’nin sıkıntılarını katılımcı belediyecilik anlayışıyla çözüme kavuşturmak için çalıştıklarını söyledi. Bu doğrultuda, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı odalarıyla işbirliğini geliştirdiklerini anlatan Gümrükçü, “Çiğlili hemşehrilerimize güvenli ve refah seviyesi yüksek bir kent yaşamı sağlamak adına bilimi referans alarak çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments