Ana Sayfa Güncel Haberler 6.Ulusal Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumu düzenlenecek

6.Ulusal Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumu düzenlenecek

Mimarlar Odası İzmir Şubesi “6. Ulusal Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumu” düzenleyecek. Yüksek Mimar Cengiz Bektaş’ın anısına düzenlenecek sempozyum, 22 – 23 Ekim 2021 günlerinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Sempozyumda, “özgün işlevi devam eden ya da yeni işlevlendirme önerilmiş koruma projeleri”, “arkeolojik alanlar için üretilmiş proje ve uygulamalar”, “mevzuat değişiklikleri”, “ilke kararları”, “koruma kurulu kararları” ve “Koruma Uygulama ve Denetim Büroları (KUDEB) uygulamaları” tartışılacak.

Mimarlar Odası’nın kültürel ve doğal mirasın korunması ve kamu yararına değerlendirilebilmesi için çaba gösterdiği belirtiliyor. Mimarlar Odası’nın bugüne kadar korumanın farklı alanlarında yaptığı etkinliklerin, ülkemizin kültür mirasına gösterdiği duyarlılığın bir göstergesi olduğu dile getiriliyor.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi, Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumu’nu 2010 yılından bu yana ulusal ölçekte düzenliyor. Bu etkinlikte kültür varlıklarının korunması ve kullanımına yönelik proje ve uygulama yapan mimarların deneyimlerini mimarlık camiası ile paylaşması, toplantının bilimsel tartışma ve değerlendirmelere olanak sağlayacak bir zemin oluşturması hedefleniyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments