Ana Sayfa Güncel Haberler İzTO'dan TOFD'a plastik kapak toplama desteği

İzTO’dan TOFD’a plastik kapak toplama desteği

İzmir Ticaret Odası (İzTO), Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) plastik kapak toplama kampanyasına destek veriyor. Üyelerine çağrıda bulunan İzTO yönetimi, 3,5 ton plastik kapak toplayarak akülü tekerlekli sandalye bağışını hedefliyor.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, 2011 yılından bu yana plastik kapak toplama kampanyasını sürdürüyor. Plastik kapaklar 350 kilograma ulaştığında manuel tekerlekli sandalye, 3,5 tona ulaştığında ise akülü tekerlekli sandalye bağışı gerçekleştirilmiş oluyor.

Kampanya kapsamında ev ve işyerlerinde biriktirilen plastik şişe, damacana, şampuan, diş macunu, deodorant, yoğurt ve benzeri ambalaj kapaklarının TOFD’nin proje paydaşı olan Shell benzin istasyonlarına, MediaMarkt şubelerine ve Sultan Su bayilerine teslim edilmesi isteniyor.

TOFD, bu kapaklar sayesinde sonda, hasta bezi, minder gibi medikal malzeme desteği de sağlayabiliyor. Plastik kapakların teslimi sırasında da TOFD’nin 0537 655 52 82 numaralı WhatsApp hattına fotoğraf ve kilogram bilgisi gönderilerek kapakların kayıt altına alınması sağlanabiliyor.

İzmir Ticaret Odası’ndan üyelere yapılan çağrıda, odanın 3,5 ton plastik toplamayı hedeflediği belirtiliyor. Toplanan her kapağın bir tekerlekli sandalyenin oluşumuna katkı sağlayarak engelli bireylerin özgürlüğüne adım atmasına da destek vereceği dile getiriliyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments