Ana Sayfa Güncel Haberler Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’na burs başvuruları başladı

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’na burs başvuruları başladı

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, 2021-2022 eğitim – öğretim yılı için burs başvurularını kabul etmeye başladı. Başvurular 31 Ekim 2021 tarihine kadar www.yasarvakfi.org.tr adresinden çevrim içi kabul edilecek.

Yaşar Holding Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Yönetmeliği çerçevesinde, 2021 – 2022 eğitim – öğretim yılında da aşağıda sıralanan eğitim kurumlarında öğrenim gören yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere Ekim-Haziran aylarını kapsayan dokuz ay boyunca karşılıksız burs verilecek:

Devlet üniversitelerinin işletme, işletme mühendisliği, turizm işletmeciliği, iktisat, kimya, kimya mühendisliği, makina mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, gıda mühendisliği, endüstri mühendisliği, inşaat mühendisliği, mimarlık, müzecilik, veterinerlik ve su ürünleri bölümlerinde öğrenim gören yüksek lisans, lisans ve yüksek okul öğrencileri ve Anadolu meslek liselerinin öğrencileri.

Burs başvurusunda bulunacak öğrencilerin alt sınıftan dersinin olmaması, disiplin cezası almamış olması, başka bir kurumdan burs almaması, devlet üniversitesinde öğrenim görüyor olması ve ikinci öğretim programlarında öğrenim görmüyor olması şartları aranıyor.

Eğitim, kültür ve sanata katkı sağlamayı amaçlayan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı 1974 yılında, İzmir’de kuruldu. Eğitimi ve nitelikli iş gücünü desteklemek amacıyla eğitim yatırımları yapan vakıf bugüne kadar 6 bin 500’den fazla öğrenciye karşılıksız burs olanağı sağladı.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR