Ana Sayfa Güncel Haberler Esenyalı Mahallesi'ndeki parklar yenileniyor

Esenyalı Mahallesi’ndeki parklar yenileniyor

Esenyalı Mahallesi’ndeki Özdemir Sabancı Parkı, Karabağlar Belediyesi Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışmasıyla yenilendi. Bölgedeki vatandaşların yoğun olarak kullandığı park çalışmalar sonucu yeni spor ve çocuk oyun alanlarına, yürüyüş yoluna, otomatik sulama sistemine kavuştu. Parkı çevreleyen duvarların bordür ve kaplama taşları tamamen değiştirildi. Özdemir Sabancı Parkı’ndaki tüm ağaçların budama ve bakımları gerçekleştirildi.

Yaklaşık 8 bin metrekarelik Özdemir Sabancı Parkı’nın baştan sonra yenilenmesinin ardından belediye ekipleri, hemen yanı başındaki Güzel İzmir Parkı’na el attı. Yaklaşık 3 dönümlük parktaki ağaç ve bitkilerin bakımını yapan, etraflarını düzenleyen ekipler, zemin ve duvar döşemelerini yeniliyor. Vatandaşların rahatı için oturma gruplarının sayısı arttırılıyor. Ayrıca dikilen zeytin fidanlarıyla ağaç çeşitliliği zenginleştiriliyor. Ekipler, Güzel İzmir’de çalışmalarını tamamladıktan sonra aynı bölgede yer alan Adnan Süvari Parkı’nı yenileyecek.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, zamana yenik düşen parkları belirlenen program doğrultusunda ve belediyenin kendi olanaklarıyla yenilediklerini hatırlattı. Vatandaşların beğenisini kazanan bu çalışmaların ilçe genelinde devam edeceğini vurgulayan Selvitopu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlçemizde yeşili korumak ve yeni alanlar oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda baştan sona yenilediğimiz Özdemir Sabancı Parkı, bölgede oturan vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak ve beğeniyle kullanılıyor. Çalışmalarına başladığımız Güzel İzmir Parkı da bölgeye değer katacak. Adnan Süvari Parkımızı da yenilediğimizde, bu bölge adeta yeşil bir vahayı andıracak. Karabağlar’ın dört bir yanında, vatandaşların dinlenip soluk alabilecekleri, modern yeşil alanlar oluşturmaya devam edeceğiz.”

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR