Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir Skal Kulübü'nde yeni dönem

İzmir Skal Kulübü’nde yeni dönem

İzmir Skal Kulübü başkanlığına seçilen Güner Güney, regalye değişim töreniyle görevi önceki başkan Emre Gezgin’den devraldı. Gala yemeğinde gerçekleştirilen törenle İzmir Skal Kulübü’ne on yeni üye katıldı. Pandemi sürecinde gecikmeli düzenlenen gala yemeğinde İzmir’i tanıtım filmiyle kazanılan dünya ikinciliği kutlandı. 

Skal İzmir Kulübü’nün Nisan ayında yapılan olağan genel kurulunda gidilen seçimlerde, Ramada Encore by Wyndham İzmir Hotel Müdürü Güner Güney, kulübün yeni başkanı olmuştu. Skal İzmir Kulübü’nün yeni yönetim kurulu Güney’in başkanlığında Aydın Tokbaş, Bülent Tercan, Mine Güneş Kaya ve Murat Tolga Akın’dan oluşmuştu. 

İzmir Skal Kulübü’nün regalye değişim töreni Alsancak’taki Tarihi Hava Gazı Fabrikası’nda düzenlenen gala yemeğinde gerçekleşti. Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş ve USDF Başkanı Savaş Çolakoğlu, İzmir Skal Kulübü’nün başkanlık regalyesini 2018 – 2021 dönemi başkanı Emre Gezgin’in boynundan alarak yeni başkan Güney Güner’in boynuna taktı. 

Gezgin çift başlı aslan ile uğurlandı

Görevi devreden Gezgin’e asalet ve gücü betimleyen çift başlı aslan vazosu armağan eden Çolakoğlu, “Emre Başkan Türkiye ve dünya turizminde çok iyi yerlere gelmesi gereken İzmir’i hakkıyla temsil etti” dedi. Savaş Çolakoğlu, dünya kulüpleri arasındaki yarışmada Türkiye’ye dünya ikinciliği kazandıran Emre Gezgin ve yönetim kurulu üyelerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Emre Gezgin’in yönetim kuruluyla beraber heyecanını önüne katarak Türkiye’nin, İzmir’in ve Skal İzmir’in sesini duyurduğunu anlattı. Aslantaş, “Emre’den çok daha fazla işler bekliyoruz. Sevgili Güner başkanımıza da başarılar diliyoruz. Eminim o da sizinle birlikte açılan yolu devam ettirecek, Dünya Turizm Kongresi’ni İzmir’e getirmek için çaba gösterecek” diye konuştu.

Karaçanta’dan İzmir Skal’a övgü ve teşekkür

İzmir Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta, turizmde arkadaşlığı uluslararası boyutta destekleyen Skal’ın dünya turizmine dostluk, paydaşlık, demokratik ve evrensellik anlayışına bağlı olarak yaptığı çalışmaların göz ardı edilemeyeceğini söyledi. 2019 yılında Artemis Ödülleri’nden biri olan “Farkındalık Onur Ödülü”nün İzmir turizminin gelişmesine katkılarından dolayı 2019 yılında Skal İzmir Kulübü’ne verildiğini de hatırlatan Karaçanta, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Skal İzmir’in dünya turizm camiasıyla ikili iyi ilişkileri, iş birliği faaliyetleri, turizmin paydaşı olan sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle yapmış olduğu işbirliği bir sinerji yaratmış, bu da turizmimize olumlu olarak yansımıştır. Skal İzmir’in dünya ikinciliği kazanan filmiyle 103 ülkede İzmir ve çevresini tanıtma imkanı sağlamalarından dolayı bir kez daha tebrik ediyorum. İlimizin turizmine sağladığı katkılardan önceki dönem başkanı sayın Emre Gezgin’e teşekkür ediyor, yeni başkanımız sayın Güner Güney’e sonsuz başarılar diliyorum.”

İki ana misyonun gerçekleşmesiyle dönem sona erdi

Başkanlık görevini devreden Emre Gezgin, göreve geldiğinde derneği geliştirmek ve yeni başkanın yetişmesini sağlamak misyonlarını üstlendiklerini anlattı. Gayretlerinin 11 farklı turizm bileşenini temsil eden üst düzey turizmci üyelerinin ve cefakar yönetim kurulunun olağanüstü destekleri ve çalışmalarıyla sonlanmasından mutluluk duyduğunu belirten Gezgin, yönetim kurulu üyeleri Güner Güney, Bülent Tercan ve Aydın Tokbaş’a şükran plaketi sundu.

Kulüp tarihinde bir ilk: Ülke kulübü kurdular

Gala yemeğinde 2018 – 2021 döneminde gerçekleştirilen etkinlikler, çalışmalar ve elde edilen başarılar anlatıldı. Kulübün geçmiş dönem başkanı Emre Gezgin, Kuzey Makedonya Skal Kulübü’nün kuruluşunu müjdeledi. Türk turizminin Avrupa’da etkin olması adına önemli bir misyonu gerçekleştirdiklerini anlatan Gezgin, katkı sağlayan kulüp üyesi Eray Sohoğlu’na teşekkür ederek kutladı. 

Emre Gezgin, gecede USDF’de geçtiğimiz dönem Skal İzmir Kulübü adına görev alan geçen dönem başkanı Nihat Levent’e, Travel Turkey fuarına uluslararası Skal katılımındaki katkılarından ötürü Ankara Skal Kulübü geçen dönem başkanı ve TÜRSAB Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Nazilli’ye, İZFAŞ adına kulüp üyesi Elif Akşahin’e teşekkür plaketleri verdi. Gezgin, sektörde 33 yılını dolduran Ahmet Kilimci’ye kulübün onur üyesi beratını sunarak başarı dileğinde bulundu. 

Rotary International 2440. Bölge 2020 Guvernörü Erhan Soydan,  İzmir depremi sonrasında Rotary Kulübü’nün Yaşam Alanı’na verdiği önemli desteklerden ve yardımlardan ötürü Emre Gezgin’e teşekkürlerini sundu.

Yeni döneme on yeni üyeyle girildi

İzmir Skal Külübü’nün pandemi şartlarından ötürü geçmiş dönemden bu yana ötelediği yeni üye kabul töreni gala yemeğinde gerçekleştirildi. Dr. Levent Köstem, Berrin Özütürk Şenli, Güneş Yapaşan, Orhan Tuna, Ayşegül Selçuki, Umut Barış Akleyin, Besim Amado, Didem Ersoy, Taylan Özcan, Damla Üngün Skal yemini ederek kulübün yeni üyeleri oldu. 

Güney: Kulübün en genç başkanıyım

İzmir Skal Kulübü’nün yeni Başkanı Güner Güney, 1966 yılında kurulan kulübün en genç başkanı olduğunu vurgulayarak şu görüşleri dile getirdi:

“Öncelikle Emre Gezgin başkanıma beraber çalıştığımız dönemde ortaya koyduğu liderlik için şükranlarımı sunarım. Koronavirüs pandemisi süreci de olsa bir şeyler üretmeye çalıştık. Dünya ikinciliği ödülümüz bizi çok motive etti. İzmir’de ilk defa STK onur ödülü aldık ve çok motive olduk. Bunun verdiği güçle 2024 Dünya Kongresi’ne adayız. Bunun bir ay içerisinde dokümantasyonunu bitirip resmi başvuruyu yapacağız. Böylesine köklü bir kulübün en genç başkanı olmaktan dolayı mutluyum. Sağ olun, var olun.” 

Kimler katıldı?

İzmir Skal Kulübü’nün gala yemeğine İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişikleri ve Turizm Daire Başkanı Gökçe Başkaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi Turizm Müdürü Melih Kayacık, Skal Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çolakoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Sadık Altıparmak, Erkan Özsavaş, Orhon Atameriç, Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Eskişehir Skal Kulübü Başkanı Hakkı Gök ve yönetim kurulu üyeleri, Kuşadası Skal Kulübü Başkanı Suna Çölok, Rotary 2440. Bölge 2020 Guvernörü Erhan Soydan, Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanı Ali Can Aksu, İzmir Skal Kulübü yönetim kurulu üyeleri ve kulüp üyeleri katıldı. 

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR