Ana Sayfa Güncel Haberler Vefa insanı Sancar Maruflu son yolculuğuna uğurlandı

Vefa insanı Sancar Maruflu son yolculuğuna uğurlandı

İzmirliler’in “İzmir Baba” lakabıyla seslendiği ve çok sevdiği gazeteci, yazar, halkla ilişkiler uzmanı, sivil toplum kuruluşlarının önderi Mustafa Sancar Maruflu son yolculuğuna uğurlandı.

Uzun süredir İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi gören Mustafa Sancar Maruflu solunum yetmezliği nedeniyle tedaviye alındığı Özel Can Hastanesi’nde 15 Ağustos 2021 günü yaşama veda etmişti.

Sancar Maruflu için Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu Salonu’nda tören düzenlendi. Törende konuşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, “Sancar Ağabeyimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. İzmir onu hiç unutmayacak” dedi.

Yakın arkadaşı gazeteci-yazar Okan Yüksel ise, “Biz onunla kardeş gibiydik. Her yere birlikte giderdik. Çok üzgünüm. Işıklar içinde uyusun” diye konuştu.

Ağabeyi Selçuk Maruflu, “Sancar çok iyi bir insandı. Çok iyi bir bürokrasi insanıydı. Eğer kalbinde İzmir sevdası olmasaydı, daha farklı yerlerde olabilirdi. Ancak İzmir sevdası onun İzmir’de kalmasını sağladı. Onu çok özleyeceğiz. Çok üzgünüz” dedi.

Oğlu Cevat Ziya Maruflu, “Onu çok hasta gördüğüm zamanlarda bile güçlü duruyordu. Annemin ölmesine çok üzülmüştü. Kendisini çok yıpratmıştı. Çok iyi bir insandı. Onu hiç unutmayacağız” diye konuştu.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ile CHP İzmir Milletvekilleri Atila Sertel, Musa Çam, Tacettin Bayır ve Bedri Serter de konuşmalarında Maruflu’ya ilişkin anı, duygu ve düşüncelerini paylaştı.

İzmir İl Fakirlerine Yardım Derneği Başkanı, İzmiri Sevenler Platformu’nun önderi, vefa insanı Sancar Maruflu’nun cenazesi 17 Ağustos 2021 Salı günü Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Işıkkent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

(Fotoğraflar: Osman Akbaşak)

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR