Ana Sayfa Güncel Haberler Halit Ziya Bulvarı’ndaki çalışmalar sona yaklaştı

Halit Ziya Bulvarı’ndaki çalışmalar sona yaklaştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kemeraltı bölgesindeki aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarını önlemek ve bölgenin altyapısını güçlendirmek amacıyla Halit Ziya Bulvarı’nda başlattığı çalışmalar sona yaklaştığı belirtildi. Kemeraltı bölgesinde aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarını önlemek ve bölgenin altyapısını güçlendirmek için yürütülen birinci aşama kuşaklama altyapı projesi kapsamındaki çalışmaların büyük oranda tamamlandığı dile getirildi.

300 yıllık Çakı Hanı Bedesteni’nin kalıntıları bulunması nedeniyle İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun kararıyla Müze Müdürlüğü’nün denetiminde yürütülen ve trafiğe açılması geciken bulvarda İzmir Müze Müdürlüğü arkeologları, bedestene ait tüm verileri toplayarak bedestenin rölevesini çıkardı. Kalıntılar eski yerine yerleştirilerek üstü kapatıldı. Asfaltlama ve tretuvar imalatlarının ardından kısa bir süre sonra Halit Ziya Bulvarı trafiğe açılacak.

Ekipler, Halit Ziya Bulvarı’nda yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu hattı yapımını tamamladı. Yolu trafiğe açmak için gece gündüz aralıksız çalışan ekipler beton yapımının yaklaşık yarısını tamamladı. Yolun geri kalan kısmında beton dökümü ve tretuvar yapımı sürüyor.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR