Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir Gazeteciler Cemiyeti 75 yaşında

İzmir Gazeteciler Cemiyeti 75 yaşında

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin (İGC) yetmiş beşinci, İGC’nin yayımladığı 9 Eylül Gazetesi’nin de dokuzuncu kuruluş yıldönümü kutlanıyor. İGC Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Gappi, “Mesleğimizin yaşadığı baskı ve sansüre karşı mücadelemiz yılmadan sürecek” dedi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti tam 75 yıl önce mesleki dayanışmanın çatısı olmak, basının ve demokrasinin çok seslilik kuralını canlı tutmak, halkın doğru ve objektif, gerçek haber alma hakkının ve basın mesleğinde çalışanların mesleki haklarının korunmasını sağlayacak faaliyetlerde bulunmak amacıyla kurulduğunu belirten İGC Başkanı Gappi, şu görüşleri dile getirdi:

“O günden bu yana tam 75 yıldır da gazetecilik mesleğinin onuruyla, dayanışmanın verdiği güçle, ilkeli dik duruşundan taviz vermeden, koşullar ne olursa olsun düşünce ve ifade özgürlüğünün savunucusu olarak faaliyetlerine devam ediyor.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti adını, şehrinin ve yurdun kurtuluş tarihinden alan 9 Eylül Gazetesi ile daha da güçlü hale geldi. İzmir basının önemli temsilcilerinden ve güçlerinden biri olan, İzmirlilere ulaştırdığı haberlerle çok sayıda ödüle değer görülen gazetemiz bugün dokuzuncu yılını kutluyor.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak basın ve ifade özgürlüğünü her ne olursa olsun savunmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetin ışığında, demokratik, laik, evrensel insan hakları ve hukukun üstünlüğü vazgeçilmez ilkelerimiz.

İzmir basınının dayanışma çatısı İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve gazetecilerin gazetesi 9 Eylül geçmişin birikimi, geleceğin dinamik gücüyle daha da gelişerek var olmaya, meslek ilkelerini gelecek kuşaklara aktarmaya devam edecektir. 75 yıllık bir çınar olan cemiyetimizi kuruluşundan bugüne var eden üyelerimiz başta olmak üzere tüm meslektaşlarımızı saygıyla selamlıyoruz.

Hasan Tahsin’in yaktığı meşaleyi onurla taşımaya devam edeceğiz. Mesleğimizin yaşadığı baskı ve sansüre karşı mücadelemiz yılmadan sürecek. Sorunlarımızı aşacak gücü Cemiyetimizin 75 yıllık tarihinden alıyoruz, alacağız. Mutlaka daha güzel günlerde buluşacak ve kutlayacağız ancak şimdi mücadele zamanı.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments