Ana Sayfa Güncel Haberler Efes Opera ve Bale Festivali dördüncü kez düzenlenecek

Efes Opera ve Bale Festivali dördüncü kez düzenlenecek

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Dünya Miras Listesi’nde yer alan Efes Antik Kenti, Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’ne dördüncü kez ev sahipliği yapacak. İzmir’in Selçuk ilçesinde düzenlenecek festival kapsamındaki etkinlikler, 24 Ağustos – 03 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin ilk etkinliği İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahneleyeceği, Guiseppe Verdi’nin “La Traviata” operası olacak. Efes Antik Tiyatro’daki etkinlik 24 Ağustos 2021 Salı günü saat 21.00’de başlayacak.

Festivalin ikinci etkinliği 26 Ağustos 2021 Perşembe günü “Prag Ensemble” konseri olacak. Prag Devlet Operası ile İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının vereceği ve saat 21.00’de başlayacak konser Efes Antik Kenti Odeon’da gerçekleştirilecek.

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin üçüncü etkinliği İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahneleyeceği, Georges Bizet’nin “Carmen” balesi olacak. Efes Antik Tiyatro’daki bale gösterisi 28 Ağustos 2021 Cumartesi günü saat 21.00’de başlayacak.

Festivalin dördüncü etkinliği 01 Eylül 2021 Çarşamba günü Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahne alacağı “Gangster” müzikali olacak. Saat 21.00’de başlayacak etkinlik Bornova Aşık Veysel Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek.

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin son etkinliği İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının tenor “Erol Uras ve Ender Arıman anısına” vereceği gala konseri olacak. Efes Antik Tiyatro’daki konser 03 Eylül 2021 Cuma günü saat 21.00’de başlayacak.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen festival kapsamındaki etkinliklerin biletleri İzmir Devlet Opera ve Balesi gişelerinden ya da internetten www.biletinial.com sitesi üzerinden alınabilecek.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR