Ana Sayfa Güncel Haberler Gappi İGC'nin ikinci kadın başkanı oldu

Gappi İGC’nin ikinci kadın başkanı oldu

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu’nda dört başkan adayının yarıştığı seçimlerde ipi Dilek Gappi göğüsledi. İki dönem üst üste görev yapan Misket Dikmen’den sonra seçimi kazanan Gappi İGC’nin ikinci kadın başkanı oldu.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) üyesi gazeteciler, üç yıl aradan sonra olağan genel kurulda bir araya geldi. Alsancak’ta Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapıla genel kurula 933 İGC üyesinden 563’ü katıldı ve oy kullandı. Genel kurulu Levent Bimen’in başkanlığında Muhittin Akbel, Mustafa Çabuk, Memduh Zaptikar’dan oluşan divan kurulu yönetti.

Genel kurulda İGC Yönetim Kurulu’nun faaliyet ve hesap raporları ile denetleme kurulu raporunun okunup oylandı. 2021 – 2022 – 2023 bütçe tasarılarının görüşüldüğü genel kurulda yeni yönetim, denetleme, disiplin, seçici kurullarıyla Türkiye Gazeteciler Federasyonu delegeleri belirlendi.

Genel kurulda yapılan seçimlere “Özgür İGC”, “Emek ve Gelecek”, “Birlikte Güçlüyüz” ve “İGC Güçlü Cemiyet Şeffaf Yönetim” gruplarınca oluşturulan dört listeyle gidildi. Seçimlerde Dilek Gappi, Murat Attila, Mustafa Yılmaz ve Mehmet Ali Okumuş’un başı çektiği listeler yarıştı.

İGC’nin yeni Yönetim Kurulu Dilek Gappi’nin başkanlığında Semih Aksoy, Yılmaz Coşkun, Mehlika Gökmen, Meltem Seyis, Duygu Tuncer, Gökhan Soyulmaz, Esat Erçetingöz, Erdal Erek, Mücahit Bektaş ve Mehmet Güçlü Güler’den oluştu. Mümin Sertbaşı, İsmail İnan, Serap Zeybek Ihlamur da İGC Denetleme Kurulu’na seçildi.

İGC Disiplin Kurulu Tayyar Özdemir, Emine Uyar, Hüseyin Yoldaş, Salih Soysal, Bahadır Şerif Onaran’dan, İGC Seçici Kurulu Kenan Seven, Ercan Doğu, Bülent Ulukan, Halil Şahin, Leyla Özgür, Erhan Taşdemir, Bektaş Türk’ten oluştu. Dilek Gappi, Misket Dikmen, Macit Sefiloğlu, Ahmet Ahmetoğlu da Türkiye Gazeteciler Federasyonu delegeleri oldu.

İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR