Ana Sayfa Güncel Haberler Sınava hazırlanan gençlere Kitap Kart desteği sürüyor

Sınava hazırlanan gençlere Kitap Kart desteği sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle Şubat ayında İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Odası işbirliğiyle “Kitap Kart” projesi başlatmıştı. Proje kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan bin öğrencinin kitap kartlarına, kaynak kitap alabilmeleri için toplam 125 bin lira yüklendi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Gençler bu ülkenin geleceği, aydınlık yarınlarımızın garantisi. Biz her zaman onların yanındayız” dedi.

Öğrenciler İzmir Büyükşehir personeli tarafından evlerine kadar ulaştırılan kitap kartlarıyla soru bankası, konu anlatımlı test kitapları ya da yaprak testleri anlaşmalı kırtasiyelerden alabilecek. İzmir il sınırları içerisinde yaşayan 17-20 yaş arası, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan lise son sınıf öğrencisi ve mezun gençler  “bizizmir.com” üzerinden başvuru yaparak kartlarını almışlardı. Gençler kartlarıyla Havagazı ve Örnekköy Gençlik Yerleşkeleri ile Genç İzmir dijital platformundaki kurslar, atölyeler ve sosyal çalışmalardan da ücretsiz biçimden yararlanabiliyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments