Ana Sayfa Güncel Haberler Hak sahibi afetzedeler belirlendi

Hak sahibi afetzedeler belirlendi

İzmir’de 30 Ekim 2020 günü yaşanan depremden zarar gören afetzedeler için yapılan hak sahipliği çalışmalarının tamamlandığı belirtildi. İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamada, çalışmaların Bayraklı, Bornova, Karaburun ilçelerini ve Aksoy, Demirköprü, Fikri Altay, Mavişehir, Tersane, Tuna mahalleleri dışında Karşıyaka ilçesini kapsadığı dile getirildi.

Bu ilçelerdeki afetzedeler için yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olarak belirlenen konutlar, iş yerleri ve ahırları yeniden yapılacak. Orta hasarlı olduğu belirlenen konut, iş yeri ve ahırlar da güçlendirilecek. Talep ve taahhütname veren afetzede vatandaşların yerel inceleme komisyonları tarafından hak sahibi kabul edilip edilmediklerine ilişkin listeler İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün web sitesinde yayınlandı.

Yurttaşlar, bu listelere ilgili kaymakamlıklardan, ilgili mahalle muhtarlıklarından ve 06 Mayıs 2021 tarihinden başlayarak aydes.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

Bayraklı, Karşıyaka, Bornova ilçelerinde talep ve taahhütname verdikleri halde hak sahibi kabul edilmeyen vatandaşlar, itirazlarını elden verecekleri dilekçelerle yapabilecek. İtirazlar İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı Doğanlar Mahallesi 1412/2 Sokak No:3 Bornova/İzmir adresindeki Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü’nde bulunan itiraz birimine yapılacak.

Karaburun ilçesinde talep ve taahhütname verip hak sahibi kabul edilmeyen vatandaşların 17 Mayıs 2021 – 11 Haziran 2021 tarihleri arasında Karaburun Kaymakamlığı’na başvurmaları gerekiyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments