Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir İtfaiyesi'ne 100 itfaiye eri alınacak

İzmir İtfaiyesi’ne 100 itfaiye eri alınacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na memur statüsünde 100 itfaiye eri alınacak. Açıktan atama yoluyla alınacak memur adaylarının, KPSS’ye girmiş olması gerekiyor. Başvurusu kabul edilenler, sözlü ve uygulamalı sınava da çağrılacak.

İtfaiye eri olarak işe alınacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen koşulları taşıması gerekiyor. Adayların ayrıca Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmiş olmaları da isteniyor. 

Alınacak 50 personelin, ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği alanı ve dallarının birinden mezun olma koşulunun yanı sıra en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor. Diğer 50 adayın da İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Ön Lisans programlarının birinden mezun olması koşulu bulunuyor.

Başvuracak erkek adayların en az 1.67 metre, kadınların en az 1.60 metre boyunda olması ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (artı-eksi) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerekiyor. Ayrıca sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmama koşulu da bulunuyor. Yine adayların kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobilerinin bulunmaması da aranan koşullar arasında.

Adayların, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için 24 Mayıs 2021 tarihinden 28 Mayıs 2021 günü çalışma saati bitimine kadar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü Şehit Er Mehmet Çadırcı Cad. No:50 Şirinkapı Buca adresine başvurmaları gerekiyor. Başvurusu değerlendirilip kabul edilen adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava da girecek.

Başvuru koşullarının ayrıntılarına bu bağlantıdan ulaşılabiliyor

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments