Ana Sayfa Güncel Haberler Güzelbahçe Belediyesi'nden çevrimiçi hobi kursları

Güzelbahçe Belediyesi’nden çevrimiçi hobi kursları

Güzelbahçe Belediyesi, pandemi nedeniyle açılamayan hobi kurslarını gelen talep üzerine çevrimiçi olarak düzenleyecek. Belediyenin geçmiş yıllarda 40’a yakın branşta yaklaşık iki bin kişiye verdiği hobi, beceri ve diğer branşlardaki kurslar, bu yıl pandemi nedeniyle açılamadı. Gelen talepler üzerine belediye makrome, dikiş, resim ve mozaik branşlarında sınırlı sayıda kontenjanda çevrimiçi ders verileceğini duyurdu.

Pandemi koşullarının birçok alanda olduğu gibi belediyenin kurslarını da olumsuz etkilediğini söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Geçtiğimiz yıldan beri dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle belediye bünyemizde açmış olduğumuz birçok kursu iptal etmek zorunda kaldık. Halkın açmış olduğumuz kurslara talepleri çok yoğundu. Fakat bu süreç nedeniyle tüm kurslarımızı geçici bir süreliğine iptal ettik. İnsanlarımız evlerine kapanmak zorunda kaldı. Belediye olarak vatandaşlarımızın evlerinde sıkılmamaları ve becerilerini geliştirmeleri için online kurs eğitimi vermeyi karar verdik. Şimdilik sınırlı sayıda belirli bir kontenjanla başlayacağız. Gelen talepler üzerine diğer kurslarımız için de online eğitim vermeyi düşünüyoruz” dedi.

Güzelbahçe’de ikamet edenlerin başvurabileceği kurslar, Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri saat 10.00 ile 15.50 arası düzenlenecek. Kurslara katılmak isteyenler 0.232.234 20 20/1519 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilir.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments