Ana Sayfa Güncel Haberler Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı

Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “önyargı ve empati” konulu 4. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu. “Yetişkinler” kategorisinde birinciliği Ahmet Aykanat, “Gençler” kategorisinde ise Efe Şahlanan ve H. İbrahim Satır aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “4. Uluslararası Engelsizmir Kongresi” kapsamında gerçekleştirilen “4. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması” sonuçlandı. Bu yıl ana teması “önyargı ve empati” olan yarışmaya 147 kişi 340 karikatürle katıldı. Eserleri değerlendiren jüri, “Yetişkinler” kategorisinde Nuhsal Işın’ın eserini ikinciliğe, Sait Munzur’un eserini ise üçüncülüğe değer gördü. Mansiyon ödüllerini ise Aşkın Ayrancıoğlu, Cem Güzeloğlu ve Alper Bulut’un eserleri aldı.

Pandemi nedeniyle eserlerin çevrimiçi ortamda ve mail aracılığıyla değerlendirildiği yarışmada jüri karikatürist Eray Özbek’in başkanlığında karikatüristler Mustafa Yıldız, Sadık Pala, Ahmet Önel ve gazeteci Lütfü Dağtaş’tan oluştu. Jüri “Gençler” kategorisinde de iki esere ödül verdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, engelsiz bir yaşamın öncüsü olmak istediklerini söylerken “Engelsizmir yolculuğumuzu ‘Başka Bir Engelli Politikası Mümkün’ vizyonu ile güçlendirerek sürdürüyoruz. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması da engelsiz bir kent yaratma hedefimizi güçlendiren, bu alanda sadece İzmir’deki farkındalığı değil Türkiye genelindeki farkındalığı da arttırmaya hizmet eden bir etkinlik. Bu yüzden ben yarışmaya katılan her arkadaşımı gönülden kutluyorum” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments