Ana Sayfa Güncel Haberler DESEM'in Sağlıklı Yaşam Eğitimi'ne yoğun ilgi

DESEM’in Sağlıklı Yaşam Eğitimi’ne yoğun ilgi

Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) “Fonksiyonel Tıp ve Fonksiyonel Beslenme ile Sağlıklı Yaşam Becerileri Programı” düzenliyor. Programın eğitmenliğini sağlıklı yaşam konusunda yaptığı araştırmalarla dikkat çeken Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi ve Fonksiyonel Tıp Uzmanı Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın gerçekleştirecek.

Programın ilk eğitimleri 24 Nisan – 2 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimlere gelen yoğun ilgi nedeniyle 25-100 kişi olarak bildirilen kontenjanlar kısa sürede dolarken, DESEM açılan üç gurup için kayıtların tamamlandığını duyurdu.

Sağlıklı beslenme konusunda farkındalık

Kendi sosyal medya hesaplarından sık sık vücudumuzu sağlıklı kullanma şifrelerini paylaşan ve yine sosyal medyada büyük ilgi gören Sağlıklı Yaşıyoruz Platformu‘nun da danışma kurulu üyesi olan Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın “Duyurunun yapılmasının hemen ardından çok kısa sürede kayıtların dolması ve üç gurubun açılması insanlarda sağlıklı beslenme konusunda bir farkındalık oluştuğunu gösteriyor” dedi. Yaşadığımız pandemi sürecinde sağlığın her şeyin önüne geçtiğine dikkat çeken Prof. Dr. Harzadın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğitimlerimizde fonksiyonel beslenmenin neden önemli olduğunu anlatacağız. Sağlıklı mutfak ve sağlıklı tabak nasıl oluşturulur, yiyecekleri sağlıklı saklama ve hazırlama teknikleri neler, uyku kalitemizi artırmak için, stresi yönetmek için neler yapmalıyız anlatacağız. Bağırsaklarımızdaki dünyayı nasıl koruyacağız, sağlıklı yaş almak için neler yapabiliriz sorularını yanıtlayacağız. Ve çoğu kişinin sorunu olan kilo kontrolünü nasıl sağlarız, insülin direnciyle nasıl savaşırız, vücudumuzu toksinlerden nasıl arındırırız, öğreneceğiz.”

Konuya ilgi duyan herkes eğitim alabiliyor

Programa sağlığını korumak ve iyileştirmek isteyenler, fonksiyonel beslenme konusuna ilgi duyanlar, bu alanla ilgilenenler, hastalarına fonksiyonel tıp aracılığıyla destek olmak isteyen sağlık profesyonelleri katılabiliyor.

Verilecek eğitim kapsamında “Sağlığımızı daha iyiye taşımak için nereden başlayalım?”, “Besinlerimizi tanıyalım”, “Hastalık benden uzak olsun”, “Vücudumun en iyi çalıştığı dengeyi bulmak” konuları ele alınacak.

İlk programın ardından düzenlenecek “Sağlıklı Yaşam Becerileri Eğitimi Programı II”de ise her hastalığa özel, tedavi edici beslenme önerileri verilecek. İki programda da birbirini tamamlayan bilgiler katılımcılara aktarılacak. 20 ders saati olarak planlanan programın katılımcılarına kurs bitiminde belge de verilecek.

DESEM’in hafta sonları uzaktan eğitim programıyla çevrim içi gerçekleştireceği eğitime katılmak isteyenler desem.deu.edu.tr adresinden ayrıntılı bilgi alabilir.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments