Ana Sayfa Güncel Haberler Çiğli Ataşehir'de sosyal market açıldı

Çiğli Ataşehir’de sosyal market açıldı

Çiğli Belediyesi ve Kızılay Konak şubesinin katkılarıyla, dar gelirli ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla projelendirilen “Çiğli Sosyal Market” hizmete girdi. Ataşehir Mahallesi’ndeki sosyal marketin açılışında konuşan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Türk Kızılayı’nın 150 yıldır büyük bir özveriyle ihtiyacı olan herkesin yardımına koştuğunu söyledi. Bir yıldır Kızılay ile dar gelirli vatandaşlara yönelik ortak çalışma yaptıklarını anlatan Gümrükçü, “Pandemi, deprem ve sel felaketlerinden etkilenen binlerce vatandaşımıza gıda desteğinde bulunduk. İzmir’de bir ilke imza atarak Kızılay ile birlikte sosyal market açılışı yaptık. Bu proje ile yardım çalışmalarımız kurumsal ve sürdürülebilir olacak. Veren elin alan eli görmeyeceği ve insan onuruna yakışır bir şekilde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kart dağıtacağız. Vatandaşlarımız bu kart ile sosyal markete gelerek ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabilecekler” dedi.

Kızılay’ın 1868 yılından bugüne insanlık onurunu korumak amacıyla çalıştığını kaydeden Kızılay Konak Şubesi Ömür Şanlı, “Kalıplardan ve önyargılardan uzak, dayanışma ve güven duygusunu temel alarak hizmete açtığımız sosyal marketimizde para değil, hayırsever vatandaşlarımız ile kurum ve kuruluşların cömertliği ve iyiliği geçiyor” dedi. Şanlı, bağışçıların desteğiyle sosyal market projesinin en kısa sürede tüm İzmir’e yayılmasını dilediğini söyledi.

Törene katılan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da bu projenin Çiğli ve İzmir için değerli olduğunu belirterek, projeyi Buca’ya da kazandırmak istediklerini dile getirdi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments