Ana Sayfa Güncel Haberler Su kaynaklarına ilişkin ödüllü fotoğraf yarışması

Su kaynaklarına ilişkin ödüllü fotoğraf yarışması

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Instagram uygulaması üzerinden “Kuraklığa karşı su hayatın kaynağı değil, hayatın kendisidir” konulu ulusal fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışmanın amacı “Hızla artan çevre kirliliğine ve diğer yandan yaşanabilir kentlerin oluşumda çevrenin korunmasına dikkati çekmek ve geçmişten geleceğe yaşanabilir çevre oluşturabilmek” olarak açıklandı.

İstekliler, 15 Mart 2021 günü başlayan yarışmaya Instagram uygulaması üzerinden katılabiliyor. Fotoğrafların açıklama kısmına #izmircsb21 ve #selimucarcam etiketleri yazılarak yüklenmesi gerekiyor. “Kuraklığa karşı su hayatın kaynağı değil, hayatın kendisidir” konulu fotoğraf yarışması etkinliğinin katılımcıların kadrajlarına ülkemizin doğal su kaynaklarını ve güzelliklerini yansıtması bekleniyor.

Yarışmaya katılacak fotoğrafların ülkemiz sınırları içerisinde, dış mekanlarda çekilmesi gerekiyor. Yarışmaya katılmak isteyenler günde bir tane olmak üzere istediği gün kadar fotoğraf yükleyebilecek. Instagram uygulaması üzerinden ön eleme yapılacak. Seçilen eserlerin sahiplerinden özel mesajla eserin Instagram uygulaması üzerinden yayınlanmış hali ve orijinal hali e-posta yoluyla istenecek.

Finale kalacak fotoğrafların dijital kayıtları 300 dpi çözünürlükte, kısa kenarı en düşük 2400 pixel ve JPEG formatında olacak. Fotoğrafın orijinalini bozmayacak şekilde, renk, kontrast ve ışık ayarlaması dışında herhangi bir dijital girişim ve manipülasyon kabul edilmeyecektir.

Yarışmada birinciye 4 bin lira, ikinciye 3 bin lira, üçüncüye 2 bin lira, mansiyona değer görülen üç kişiye 1000’er lira para ödülü verilecek. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 300’er lira bedelle en fazla 23 fotoğrafı satın alacak. Yarışmanın ne zaman sona ereceği ve ödüllerin hangi tarihte verileceği daha sonra açıklanacak. Yarışmayla ilgili her türlü bilgi betul.coskun@csb.gov.tr e-posta adresine ileti gönderilerek alınabilecek. Yarışma şartnamesini indirmek için tıklayınız.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments