Ana Sayfa Güncel Haberler Maratonizmir 11 Nisan 2021 Pazar günü koşulacak

Maratonizmir 11 Nisan 2021 Pazar günü koşulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Maratonİzmir’in ikincisi 11 Nisan 2021 Pazar günü koşulacak. “Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen yarışa aralarında üst düzey atletlerin de yer aldığı 1250 koşucu katılacak.

Maratonİzmir’de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 250 personeli dışında 65 de gönüllü görev yapacak. Maratonİzmir’de pandemi önlemlerine büyük özen gösterilecek. Sporcular maskeleri takılmış, ateşleri ölçülmüş ve el hijyeni sağlanmış şekilde göğüs numarası, çanta ve çiplerini alacaklar. 

Sporcular, yarış günü alana tek noktadan ve sağlık önlemleri çerçevesinde alınacak. Her sporcu bir diğerinden en az 1.5 metre uzaklıkta olacak. Yarışın startı her üç saniyede bir dörderli gruplar halinde verilecek. Madalyalar elden değil, poşet içinde sunulacak.

42 kilometre 195 metrelik dev yarış, 11 Nisan 2021 Pazar günü saat 08.00’de Şair Eşref Bulvarı’ndaki Lozan Meydanı girişinden başlayacak. Koşucular,  Alsancak Garı’nın önünden geçip, Altınyol üzerinden Bostanlı Vapur İskelesi’ne kadar gidip dönecek.

Atletler daha sonra Altınyol, Alsancak, Konak, Mustafa Kemal Paşa Sahil Bulvarı yönünde koşup Haydar Aliyev Bulvarı’ndaki İzmir Marina’dan ikinci kez dönecek. Koşu başlangıç noktasına doğru devam edecek. 

10 kilometrelik yarış ise yine Lozan Meydanı girişinden aynı gün saat 07.20’de başlayacak. Sporcular, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerindeki Köprü Tramvay Durağı’ndan dönerek başlangıç noktası ile aynı yerde bulunan bitiş çizgisine varacak.

Maraton İzmir’de genel klasmanda ilk üç dereceye giren sporcular için, sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak geri dönüşümlü malzemeden özel üretilen kupalar verilecek. Ayrıca kadınlar ve erkekler genel klasman birincilerine 10’ar bin dolar ödül verilecek. Yarışmada toplam 400 bin lira para ödülü dağıtılacak.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments