Ana Sayfa Güncel Haberler Doğal Yaşam Parkı ziyarete açıldı

Doğal Yaşam Parkı ziyarete açıldı

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ziyarete kapanan İzmir Doğal Yaşam Parkı, kontrollü normalleşme kapsamında kapılarını yeniden konuklarına açtı.

Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği (EAZA) üyesi İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında kapalıydı. Yeni doğanlarla birlikte canlı sayısı artan İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda 134 türde 2 bin 750 yaban hayvanı barınıyor.

Kontrollü normalleşmeyle birlikte konuklarını ağırlamaya başladıklarını belirten Doğal Yaşam Parkı Müdürü Şahin Afşin, 425 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu Doğal Yaşam Parkı’nda tüm tedbirleri aldıklarını, ziyaretçilerin parka gönül rahatlığıyla gelebileceklerini söyledi. Afşin, parkın kapalı olduğu süre boyunca tadilat ve tamirat işleri ile uğraştıklarını, artık herkesi Doğal Yaşam Parkı’na beklediklerini dile getirdi.

İzmir Doğal Yaşam Parkı, hafta içi sabah 09.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında açık olacak. Park, kısıtlamanın bulunmadığı cumartesi günleri de ziyaretçilerini ağırlayacak, pazar günü ise sokağa çıkma yasağı kapsamında kapalı olacak. Parkta Tropik Merkez ve Eğitim salonu da Covid 19 mücadele kapsamında ziyarete kapalı.

Doğal Yaşam Parkı’na öğrenciler 5 lira, yetişkinler (tam) 10 lira ödeyerek girebiliyor. Park 0-6 yaş grubu çocuklara, engelliler ve refakatçilerine, gazi ve şehit yakınlarına, basın kartı sahibi medya çalışanlarına ücretsiz.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments