Ana Sayfa Güncel Haberler Kısıtlamaya uymayan 40 bin 591 kişi cezalandırıldı

Kısıtlamaya uymayan 40 bin 591 kişi cezalandırıldı

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele yolunda alınan yeni önlemlere ilişkin basın açıklaması yaptı. Sokağa çıkma kısıtlamasının sürdürüleceği dile getirilen açıklamada hafta sonu kısıtlamaya uymayan 40 bin 591 kişinin cezalandırıldığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, hafta içi 21.00 ile 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkmanın kısıtlandığı anımsatıldı. Hafta sonu dördüncüsünü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşların büyük oranda uyum sağladığı kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

“Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulandı. 21 Aralık Pazartesi gününden itibaren hafta içi saat 21.00 ile 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 25 Aralık Cuma akşamı saat 21.00’den 28 Aralık Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan toplam 40 bin 591 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapıldı.”

Salgınla mücadelede toplumsal ve bireysel sağlığın korunmasına yönelik sokağa çıkma kısıtlamasının sürdürüleceği belirtilen İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasında daha sonra şu görüşlere yer verildi:

“Sağlık çalışanları başta olmak üzere, tüm kesimlerin büyük fedakarlıkları ve yürütülen sıkı denetimler sayesinde vaka sayılarında düşüş devam etmektedir. Ancak virüs ile mücadele henüz bitmiş değildir. Yeni yılı sevdiklerimizle birlikte sağlıklı ve huzurlu geçirebilmemizin için temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments