Ana Sayfa Güncel Haberler Okullarda yüz yüze sınavdan vaz geçildi

Okullarda yüz yüze sınavdan vaz geçildi

Korona virüs küresel salgınıyla mücadele sürecinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin bu dönem sınavlarının yüz yüze yapılmasından vazgeçildi. İlkokul ve ortaokul öğrencileri karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerinin birinci dönem notları ikinci dönem yapılacak yüz yüze sınavlarla belirlenecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada öğrencilere seslendi. “Biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil, sizleri bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz” diyen Selçuk, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

Bu yıl olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.

Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz. Güzel bir gün diliyorum.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments