Ana Sayfa Güncel Haberler Açık öğretim kurumları sınavı çevrim içi yapılacak

Açık öğretim kurumları sınavı çevrim içi yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde açık öğretim kurumları öğrencilerine yönelik çevrim içi sınav duyurusu yayınladı.

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin çevrim içi sınavları 26 Aralık 2020 Cumartesi günü 09.30 ve 14.00 saatlerinde başlayacak iki oturumda, 27 Aralık 2020 Pazar günü saat 09.30’da başlayacak tek oturumda gerçekleştirilecek.

Açık Öğretim Ortaokulu Sınavları da 26 Aralık 2020 Cumartesi günü 09.30 ve 14.00 saatlerinde başlayacak iki oturumda yapılacak. Çevrim içi sınavlarda, tanımlanmış her bir ders için 25 dakika süre uygulanacak. Sınav sonuçları 04 Ocak 2021 günü açıklanacak.

Sınav, adayın sağlayacağı kesintisiz internet ortamında bilgisayar, akıllı telefon ya da tablet gibi teknolojik cihazlar kullanılarak yapılacak.

Açık öğretim kurumları çevrim içi sınavlarına yurt dışında ikamet eden ve Açık Öğretim Kurumlarına kayıtlı öğrenciler katılabilecek.

Aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yurt içi sınav merkezlerinde yapılan sınavlara katılmış olan öğrenciler çevrim içi sınava katılamayacak.

Adaylar açıköğretim kurumlarına kayıt işlemleri sırasında ödenenlen ücret dışında ayrıca bir sınav ücreti ödemeyecek.

Sınavlara ilişkin ayrıntılı bilgiyi içeren dokümana Milli Eğiitim Bakanlığı’nın web sayfası üzerinden erişilebilecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments