Ana Sayfa Güncel Haberler İZSU’da abonelik işlemleri e-Devlet'ten de yapılabilecek

İZSU’da abonelik işlemleri e-Devlet’ten de yapılabilecek

İZSU Genel Müdürlüğü’nün yaşama geçirdiği projeyle İzmirliler artık abonelik işlemlerini e-Devlet üzerinden şubelere gitmeden daha kısa sürede gerçekleştirebilecek.

e-Devlet üzerinden online olarak su aboneliği işlemi yapabilmek için öncelikle e-Devlet portalına giriş yapılması gerekiyor. T.C kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapıldıktan sonra www.turkiye.gov.tr/izmir-su-ve-kanalizasyon-idaresi-genel-mudurlugu üzerinden işlem yapılabiliyor. Tüketiciler site üzerinden abonelik işlemleri, abonelik iptali ve fatura bilgilerini sorgulayabiliyor. İsim değişikliği veya iptal işlemi başvurusu yapılan abonelikler için borç bilgisi bulunmaması önem taşıyor.

Yapılan başvurunun sonucu yine e-Devlet üzerinden takip edilebiliyor. Onay işlemi gerçekleştikten sonra başvuruyu yapan kişinin abonelik sözleşmesini onaylayıp teminat bedelini yatırması gerekiyor. Ödeme yapıldıktan sonra abonenin suyu İZSU ekipleri tarafından en kısa sürede açılıyor.

Eğer iptal işlemi söz konusuysa fesih işlemi abonenin sayacı sökülerek tamamlanıyor. Ardından İZSU Genel Müdürlüğü tarafından abonenin teminat iadesi yapılarak işlem sonlandırılıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments