Ana Sayfa Güncel Haberler BERKSAV'dan Efdal Önder adına şiir ödülü

BERKSAV’dan Efdal Önder adına şiir ödülü

Bergama Kültür ve Sanat Vakfı (BERKSAV), ilçenin sevilen edebiyat öğretmeni Efdal Önder adına şiir ödülü verecek. Vakıf yarışmayı “2021 yılından itibaren kentimizin saygın edebiyat öğretmeni, Vakfımızın kurucu üyelerinden naif ve saygın kişiliği, şairliği, edebi yönü ile sevdiklerinin gönlünde iz bırakmış, öğrencilerine ışık olmuş ve tüm kütüphanesini Vakfımıza bağışlayan, merhum Edebiyat öğretmenimiz Efdal Önder’in edebi kişiliğini ve anısını yaşatmak amacıyla ‘Efdal Önder Şiir Ödülü’ düzenlenmesine karar vermiştir” açıklamasıyla duyurdu. Ödül seçici kurulu Ramis Dara, Hüseyin Peker, Turgay Kantürk, Halim Yazıcı ve Muammer Karadaş‘tan oluşuyor.

Ödüle aday olacak katılımcıların eserlerini 1 Haziran 2021 Salı günü saat 17.00’ye kadar Berna Avdan – BERKSAV Müdürü – Atatürk Bulvarı No:54 Bergama/İzmir adresine göndermesi gerekiyor. Katılımcılar 0 533 457 67 83 ya da 0 232 631 35 91 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alabilir.

Şiir ödülünün katılım koşulları şöyle:

  • Adaylar daha önce ödül almamış, kitap halinde yayımlanmaya hazır bir dosya ile
    ödüle katılabilir. Dosya Word veya PDF formatında hazırlanmalıdır. (Times New Roman 12 punto)
  • Dosyanın herhangi bir yerinde şairin kimliğine dair herhangi bir işaret (isim, rumuz vb.) bulunmamalıdır. Ayrı bir zarfın içine, katılımcının kimlik ve iletişim bilgilerini içeren ödüle katılım dilekçesi koyulmalı ve zarfın üzerine beş ya da altı harften oluşan bir rumuz yazılmalıdır. Dosyalar ve zarf aynı paket içinde yer almalıdır.
  • Ödül tek bir dosyaya verilecektir. Seçici kurul, gerekli görmesi halinde “Seçici Kurul Özel Ödülü” de verebilir.
  • Ödül alan dosya, Berksav Kültür Yayınları’nca yayınlanacaktır. Ödül alan dosyanın yayım hakkı BERKSAV’a ait olacak ve basımı gerçekleştirilen kitaptan eser sahibine telif olarak 100 adet verilecektir.
  • Seçici kurul; Ramis Dara, Turgay Kantürk, Hüseyin Peker, Halim Yazıcı ve Muammer Karadaş’tan oluşmaktadır.
  • Ödül, 1 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak olup, kazanan şair/şairlere ödülleri Vakfımızın “Kültür Sanat Ödülleri Gecesi” sırasında ödül sahibine takdim edilecek olup, tören tarihi daha sonra açıklanacaktır.
  • Katılımcıların, altı adet dosyayı 1 Haziran 2021 Salı günü, saat;17;00’ye kadar kadar aşağıdaki adrese elden veya kargo ile ulaştırmaları gerekmektedir.
  • Katılım koşullarına uymayan dosyalar ile ödüle son katılım tarihi olan 1 Haziran 2021 Salı gününden sonra ulaşan dosyalar ödül dışı tutulacaktır.

Bergama’nın kültür sanat yaşamına katkıda bulunan vakıf

Bergama Kültür ve Sanat Vakfı “BERKSAV”, 14 Eylül 1989 tarihinde, Bergama’da kültür ve sanatın araştırılması, incelenmesi, oluşturulması, öğrenilmesi, öğretilmesi, korunması ve kitlelere yayılması amacıyla kuruldu. Bergama kökenli veya Bergama’da bulunan her türlü kültür mirasına sahip çıkmak, özellikle folklorü araştırmak, tanıtmak, bu konu ile ilgili kurslar, yarışmalar, gösteriler, konferanslar v.b. düzenlemek veya düzenlenenlere katkıda bulunmak, Bergama Kermesi’ne katılmak veya düzenlenmesine katkıda bulunmak, Bergamalı gençlerden tıp, eczacılık, tarih, sanat tarihi , arkeoloji, turizm, müzik, kütüphanecilik, psikoloji dalında eğitim görüp de yardıma gereksinim olanlara burs vermek vakfın amaçları arasında yer alıyor. BERKSAV, vakıf senedinde bulunan amaçlarını gerçekleştirmek adına yaptığı etkinliklerin yanı sıra her yıl kültür ve sanat hayatına katkıda bulunan, yaptığı çalışmalarla iz bırakan kişilere Kültür Sanat Ödülleri veriyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments