Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir Büyükşehir Belediyesi depremzedelerin yanında

İzmir Büyükşehir Belediyesi depremzedelerin yanında

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri depremde yıkılan binaların enkazını kaldırma çalışmalarını özel güvenlik önlemleri altında yapıyor. Moloz yığınları arasında kalan ve sahipleri açısından maddi ve manevi değer taşıyan eşyaların kaybolmaması için döküm alanında adres kayıtlarına göre adalar oluşturuluyor. Hafriyat kamyonlarının getirdikleri atıklar hangi sokak ve hangi binadan getirildiği işaretlenerek bu alana dökülüyor. İZBETON Genel Müdürlüğü personelinin görev yaptığı alanın güvenliğini İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri sağlıyor.

İzmir’i sarsan deprem hakkındaki son durum AFAD İzmir Koordinasyon Merkezi’nde bakanların katıldığı toplantıyla değerlendirildi. Toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 30 belediyemizle beraber bu felaketin yaralarını daha hızlı sarmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, depremin ardından ev ihtiyacı doğan afetzedelerle onlara destek olmak isteyenleri buluşturacak yeni bir kampanya başlattı. “Bir Kira Bir Yuva” adıyla hayata geçirilen dayanışma kampanyası için oluşturulan web sitesi üzerinden kira desteği vermek ya da boş durumdaki evini kullanıma açmak isteyenler bildirimde bulunacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ise evsiz kalan yurttaşların talepleri ile kampanyaya destek sunanları bir araya getirecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments