Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir Büyükşehir Belediyesi depremzedelerin yanında

İzmir Büyükşehir Belediyesi depremzedelerin yanında

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi sürecinde başlattığı “Biz Varız” kampanyası, “Askıda İyilik Var” sloganıyla depremzedeler için değiştirildi. Biz İzmir mobil uygulamalarında ve www.bizizmir.com adresinde “Askıda İyilik Var” bölümü oluşturuldu. Bağış yapmak isteyenler Sıcak Yemek, Gıda Paketi, Hijyen Paketi ya da Uyku Tulumu seçeneklerinden istediğini tıklayabilecek ve istediği miktarda yardım yapabilecek. Sıcak Yemek 25 lira, Gıda Paketi 75 lira, Hijyen Paketi 40 lira ve Uyku Tulumu ise 120 lira olarak belirlendi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi depremin yaralarını sarmak için Biz Varız dayanışmasının kapsamını genişletti. Türkiye’nin her tarafından kampanyaya destek yağarken, gönüllü ekipler de sahada İzmir Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda çalışıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, siyasi görüşü ne olursa olsun İzmir için tek yürek olan tüm kurum ve kuruluşların verdiği destek için minnettar olduğunu söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, depremin vurduğu Mansuroğlu, Manavkuyu ve Adalet mahallelerinin muhtarlarını ziyaret etti. Soyer, Muhtarlık ve Yerel Hizmetler Dairesi Başkanı Ali Kılıç’tan, tüm ekibini bu mahallelere yönlendirmesini istedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZUM’daki basın toplantısında deprem sonrası çalışmalarla ilgili güncel bilgileri paylaştı:

Sahada/arama kurtarmada çalışan personel sayısı ilk 50 saatte 1485’ten 1784’e, üçüncü gün 5 bin 752’den 6 bin 224’e çıktı. Enkazlarda arama kurtarmada çalışan araçsayısı 267’ye ulaştı. Gönüllü sayısu sürekli arttı. Sunulan çorba sayısı 42 bin 400’den 59 bin 100’e ulaştı. Dağıtılan içme suyu miktarı 85 bin 159 litreden 97 bin 298 litreye çıktı. Ekmek yardımında 13 bin 650 adet, süt yardımında bin 820 litre artış oldu.

Yapı güvenliğiyle ilgili yasal düzenleme yapılması konusundaki talebi gündeme getirmeye hazırlandıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmirlilerin güvenli bir şehirde yaşadıklarından emin olmaları için çabalıyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ulaşım Merkezi’nde (İZUM) oluşturulan kriz merkezinde Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) yöneticileri ve birliğe bağlı odaların başkanları ile bir araya geldi. Toplantıda İzmir’i vuran depremin ardından olası bir depreme karşı alınması gereken önlemler ele alındı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, tüm çalışmaları tek elden koordine etmeyi hedeflediklerini belirterek ihtiyaçların karşılanması konusunda İzmirlilerin örnek bir tutum sergilediğini söyledi. Soyer, “Biz İzmir” dijital platformu üzerinden Halkın Bakkalı aracılığıyla satışa sunulan dört destek paketinin büyük ilgi gördüğünü, bu kapsamda 24 saatten kısa sürede 6 bin 400 uyku tulumunun yardımseverler tarafından alınarak depremzedelere teslim edildiğini dile getirdi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments