Ana Sayfa Güncel Haberler İlkokulda, ortaokul ve lise son sınıflarda yüz yüze eğitim kararı

İlkokulda, ortaokul ve lise son sınıflarda yüz yüze eğitim kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında okullarda yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldıklarını açıkladı. Erdoğan, ilk aşamada 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımının gelecek hafta başlayacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, küresel salgınla mücadele önlemleri konusunda yapılan değerlendirmelerin ardından kabine toplantısında yeni kararlar aldıklarını söyledi. Erdoğan, geçen aylarda yeniden yükselme eğilimi gösteren vaka, hasta ve ağır hasta sayısındaki artışın düşme eğilimine girmiş olmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Recep Tayyip Erdoğan, salgın sürecinde eğitimden ticarete, spordan sosyal faaliyetlere kadar pek çok konuda ertelenen ihtiyaçların yol açtığı sıkıntıların bilincinde olduklarını söyledi. Sağlık önceliklerinden taviz vermeyecek şekilde bu sıkıntıları aşamalı olarak çözüme kavuşturacak yöntemler geliştirdiklerinin altını çizen Erdoğan, kabine toplartısının ardındanyaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul birinci sınıfların yanı sıra 2, 3 ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak 8. (ortaokul 4) ve 12. (lise 4) sınıflarda da yine belirlenen kurallar dâhilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Ayrıca, özel eğitim okulları ile il hıfzıssıhha kurullarının uygun bulduğu köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür. Diğer sınıflarla ilgili kararı gelişmelere bakarak önümüzdeki haftalarda vereceğiz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okula gidecek öğrencilerden temizlik, maske ve mesafe kurallarına sıkı biçimde uymalarını istedi. Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitimde bilgisayar ihtiyacı olanlar için bir çalışma yürüttüğünü, ilk aşamada 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet bilgisayarın gelecek hafta verilmeye başlayacaklarını duyurdu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR