Ana Sayfa Güncel Haberler Üniversitelerin tercihi uzaktan eğitim

Üniversitelerin tercihi uzaktan eğitim

Ege Üniversitesi (EÜ) Senatosu, 2020-2021 akademik yılında eğitim öğretimin Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü Tohumluk Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı Erasmus Mundus Planı Breeding (Bitki Islahı) Ortak Diploma Programı dışında 26 Ekim 2020 günü başlamasını kararlaştırdı. EÜ Rektörlüğü, 2020-2021 güz yarıyılında ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde tüm teorik derslerin uzaktan öğretim yoluyla yapılacağını duyurdu. Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hemşirelik Fakültesi’nde yüz yüze uygulanan staj, laboratuvar ve uygulama dersleri dışında tüm ders, staj ve uygulamalara yönelik sınav etkinliklerinin çevrimiçi / uzaktan yapılacağı belirtildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Senatosu, 2020-2021 akademik yılı güz dönemindeki öğretim etkinliklerinin DEÜ Tıp Fakültesi’nin altıncı dönemi dışında diğer programlarda uzaktan öğretim yoluyla yürütülmesini kararlaştırdı. DEÜ Rektörlüğü’nden yapılan duyuruda, “Sağlığınızın bizler için her şeyden önemli olduğunu hatırlatır, konuyla ilgili açıklamaları resmi internet sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip etmenizi önemle rica ederiz” denildi.

İzmir Bakırçay Üniversitesi (İBÜ) Senatosu, 2020-2021 akademik yılında eğitim öğretim yılı güz yarıyılında derslerin uzaktan ve dijital eğitim yöntemleriyle verilmesini kararlaştırdı. Kararın Covid-19 salgınının ülkemizdeki yayılımının en aza indirilmesi ve salgınla mücadele ile etkilerinin azaltılması amacına yönelik olarak alınan önlemler kapsamında, İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu ve Sağlık Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın tavsiye kararları da dikkate alınarak verildiği belirtildi.

İzmir Demokrasi Üniversitesi (İDÜ) Senatosu, 2020-2021 eğitim öğretim dönemi akademik takvimini yeniden düzenledi, derslerin 19 Ekim 2020 tarihinde başlaması kararlaştırıldı. Güz döneminde bazı dersler için uzaktan, bazıları için pandemi kurallarına uygun öğrenci yoğunluğu azaltılarak yüz yüze olmak üzere uzaktan ve örgün eğitimin birlikte uygulanacağı karma bir eğitim yöntemine başlanacak. Eğitimin uygulanmasında program bazında ortaya çıkacak farklılıklar ve öğrenci yoğunluğu azaltılarak yüz yüze eğitime ilişkin program ve lisansüstü eğitime yönelik kararlar, İDÜ’nün web sayfasında duyurulacak. İDÜ Senatosu tarafından alınan kararlar, küresel salgının seyrine göre yeniden değerlendirilecek.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Senatosu, 2020–2021 eğitim öğretim yılının 05 Ekim 2020 günü başlamasına karar verdi. İKÇÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde uygulamalı eğitim gerektiren Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda eğitim bazı dersler için uzaktan, bazıları için pandemi kurallarına uygun seyreltilmiş yüz yüze, diğer fakülte ve yüksekokullarda ise tümüyle uzaktan eğitim yoluyla verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Seyreltilmiş yüz yüze eğitime ilişkin program ve lisansüstü eğitime yönelik kararın üniversitenin web sayfamızda duyurulacağı açıklandı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments