Ana Sayfa Güncel Haberler E.Ü. Tıp Fakültesi'nde ameliyatlar durduruldu

E.Ü. Tıp Fakültesi’nde ameliyatlar durduruldu

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde anestezi çalışanları arasında koronavirüs (Covid-19) görülmesi tüm ameliyatların durdurulmasına yol açtı. EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği’nce hastanenin tüm birimlerine gönderilen yazıda, ameliyatların ikinci bir talimata kadar durdurulduğu bildirildi.

Hastanenin Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı’nda yatan tanılı bir hastadan Covid-19 bulaşan anestezi çalışanlarının yalıtıma alındığı öğrenildi. Bulaşma nedenle “hastanların yaşamını korumak için yapılması gereken, ancak hemen yapılması gerekmeyen” ameliyatların durdurulduğu belirtildi.

EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tuncay Göksel’in imzasıyla hastane birimlerine “çok ivedi” kaydıyla gönderilen yazıda şöyle denildi:

“Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalında yatmakta olan Covid-19 tanılı bir hastadan kaynaklı kontaminasyon nedeniyle rutini etkileyecek derecede anestezi çalışanı izolasyona alınmıştır. Bu nedenle hastanemizdeki elektif ameliyatlar ikinci bir talimata kadar durdurulmuştur. Süreçle ilgili değişiklik olması durumunda başhekimliğimizce ayrıca bilgi verilecektir.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments